Jan A.P. Kaczmarek to bez wÄ…tpienia jeden z najbardziej znanych mieszkanców Konina. PowinniÅ›my chwalić siÄ™ faktem, że ,,obywatel Å›wiata” urodziÅ‚ siÄ™ w naszym mieÅ›cie – mówiÅ‚ MirosÅ‚aw Jurgielewicz, podczas wernisażu fotografii jego autorstwa w KoniÅ„skim Domu Kultury. Fotografii, warte podkreÅ›lenia, ukazujÄ…cych pobyt w Koninie w 2005 roku zdobywcy Oscara.
Wernisaż fotografii Mirosława Jurgielewicza otworzył 25 maja w Konińskim Domu Kultury obchody Roku Jana A.P. Kaczmarka w Koninie.
Z tej okazji Kino Centrum przygotowaÅ‚o także Noc filmowÄ… z muzykÄ… koninianina. W jej ramach pokazano trzy filmy do których Å›cieżkÄ™ dźwiÄ™kowÄ… skomponowaÅ‚ Jan A.P, Kaczmarek. ByÅ‚y to filmy: ,,Hania”, ,,Kto nigdy nie żyÅ‚” oraz ,,Bracia Karamazow”.
To nie ostatnie ze spotkań z muzyką kompozytora. Już 5 czerwca Koniński Dom Kultury zaprasza na Koncert muzyki filmowej Jana A.P. Kaczmarka w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal i pianisty Piotra Kałużnego.













foto: Marcin Oliński
– Każdy turniej daje motywację, inspirację..
O hinduskim maharadży, mającym związki z Pol..
Na wyjÄ…tkowy koncert z okazji Dnia Mamy zapras..
O losach ÅšlÄ…ska, historii rodziny i Polski op..