Portrety kobiet autorstwa młodych plastyków z Atelier KaDKa zaprezentowano w Strefie K Konińskiego Domu Kultury. Na wystawie oglądać można 39 prac wykonanych przez dwudziestu siedmiu artystów. Wernisaż odbył się w przeddzień Dnia Kobiet (7 marca).

 
Prace przygotowano w różnych technikach. Namalowano je ołówkiem, suchymi pastelami, flamastrem i akwarelami.
- Obrazy wyglądają jak fotografie – mówią zwiedzający wystawę.
To fakt. Przyglądając się obrazom dostrzegamy narysowany każdy z osobna włos. Młodzi plastyce wiele uwagi, przy tworzeniu obrazów, poświęcili nie tylko twarzom modelek, ale także podkreślili ich strój, nakrycie głowy czy biżuterię.
- Podkreślić chcę fakt, że młodzi twórcy rozwijają się. Porównując ich prace, te sprzed roku i obecne, powiem tylko jedno: jestem zachwycona ich pracami – podkreśla Katarzyna Mijakowska, opiekun Atelier KreDKa.
Na wystawie ,,Kobiety” można oglądać 39 prac. Ich autorami jest dwudziestu siedmiu młodych artystów. Najmłodsi mają po 10 lat, najstarsi to uczniowie szkół średnich. Wśród nich są osoby, które po raz pierwszy prezentują swoje prace na wystawie zbiorowej, są jednak i tacy, których obrazy doceniane są na konkursach.

Uczestnicy wernisażu obejrzeli także przedpremierowo film z przygotowań do wystawy. Film od 8 marca będzie można także oglądać na stronie KDK, FB i YouTube Konińskiego Domu Kultury.
 
Na wystawie w Strefie K można oglądać prace autorów:
Zuzanna Oborska
Dominika Lusarska
Maja Grzelak  
Sebastian Karczewski
Hanna Ludzkowska
Julia Skitek
Natalia Błaszczyk
Zuzanna Matuszak
Maja Staszak
Katarzyna Tadeusz
Hanna Walaszek
Cyprian Klarecki
Mikołaj Siwik
Hanna Szmytkowska
Amelia Ulatowska
Weronika Wilczewska
Dominika Bączkiewicz
Matylda Hołowińska
Martyna Waligóra
Gabriela Wałowska
Martyna Cieślak
Gabriela Gapska
Inga Olejniczak
Maja Wawrzyniak
Nadia Boratyn
Olga Buśkiewicz
Michalina Czajkafoto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK