Miło było przenieść się do malowniczej wioski w Toskanii, gdzie króluje lokalne wino i pyszne risotto, a włoskie słońce zmienia wszystko - doświadczyli tego koninianie i goście, którzy przybyli 23 lipca do Kina pod gwiazdami na plac przed Konińskim Domem Kultury.
 

Była to kolejna odsłona Kina pod gwiazdami. Wakacyjny projekt od kilku lat organizuje Koniński Dom Kultury. Dla widzów spotkania przy dobrym filmie, pod chmurką, stały się jedną z ulubionych wakacyjnych rozrywek. Mamy wrażenie, że 23 lipca pobity został rekord, jeśli chodzi o liczbę widzów Kina pod gwiazdami – z czego bardzo się cieszymy.

Tym razem wspólnie obejrzeliśmy film ,,Włoskie wakacje” z Liamem Neesonem w roli głównej. To historia Roberta i jego syna Jacka, którzy przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że w tym pięknym miejscu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa. 

Podczas wydarzenia tradycyjnie towarzyszyli nam partnerzy, którym bardzo dziękujemy. Widzowie poczęstowali się pizzą z Pizzerii K2 na osiedlu Zatorze oraz lodami od LodoChatki w Koninie. Rozdaliśmy też vouchery na zestawy obiadowe do nieCODZIENNEGO cateringu. Było z nami również Meloradio.

Warto przypomnieć, że kino plenerowe gra przez całe wakacje. 30 lipca zapraszamy razem ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zatorze na plac przy ulicy Chopina, naprzeciwko Sonaty, do Kina pod gwiazdami Zatorza. Wspólnie obejrzymy amerykańską komedię ,,Coś się kończy, coś zaczyna”. Start o 22.00.

W sierpniu przeniesiemy się natomiast nad rzekę. Będziemy oglądać Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim – to projekt organizowany przez Miasto Konin. W repertuarze filmy: ,,Złodziejaszki” 6 sierpnia, ,,Miś” 13 sierpnia oraz ,,Joker” 20 sierpnia.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK