Młodzi filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza”, działającego w Konińskim Domu Kultury, wykorzystali wakacje w bardzo twórczy i pracowity sposób.
Po długich przygotowaniach, dyskusjach nad pomysłem i żmudną pracą nad scenariuszem i scenopisem, w sierpniu udało się zrealizować zdjęcia do kameralnej etiudy fabularnej zatytułowanej ,,Bezsilność”.
- W swoim scenariuszu Patrycja Chęcińska odwołuje się do smutnych realiów covidowej izolacji, wyobcowania, problemów nastolatków z dostosowaniem się do trudów zdalnej nauki – informuje Andrzej Moś, opiekun AKF Muza
 
„Bezsilność” jest pierwszym autorskim, samodzielnym filmem najmłodszego pokolenie „Muzy”, które tworzy pod opieką Andrzeja Mosia.
Obraz reżyseruje Patrycja Chęcińska, autorem zdjęć w formacie 4K i montażystą jest Kacper Wietrzyński, za dźwięk odpowiada Tomasz Korytkowski, który dodatkowo pełnił funkcję kierownika planu.
 
W trudną, psychologiczną rolę Natalii, licealistki, która zmaga się z samotnością i obojętnością najbliższych wcieliła się koninianka Szantal Strzelińska, studentka II roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Moś
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK