Blisko czterdziestu seniorów wzięło udział w projekcie ,,Aktywny Senior”, który realizowany był w Konińskim Domu Kultury. W piątek, 17 grudnia, podsumowano warsztaty artystyczne. Były podziękowania i cudowne pokazy.

 
Seniorzy z Konina wzięli udział w trzech warsztatach, prowadzonych przez instruktorów z KDK. Tworzyli przepiękne ozdoby świąteczne w pracowni Katarzyny Mijakowskiej, ćwiczyli głos i taniec podczas zajęć z Dariuszem Intrysem oraz śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy z Mirosławem Grzanką. Efekt ich wspólnej pracy zaprezentowali w Strefie K, gdzie swoją siedzibę ma Miejski Klub Seniora działający przy KDK.
Tańczący seniorzy wystąpili w strojach ludowych, prezentując przyśpiewki i tańce Wielkopolski Wschodniej. Plastycy pochwalili się ozdobami świątecznymi, które powstały w ramach kreatywnych zajęć w Atelier KreDKa. Na zakończenie spotkania wybrzmiały polskie kolędy w aranżacjach seniorów, którzy wzięli udział w warsztatach śpiewu, między innymi rodzinna pastorałka, do której słowa napisał koninianin Józef Mazurkiewicz, a muzykę Mirosław Grzanka.

W spotkaniu wziął udział Witold Nowak, z-a prezydenta Konina.
- Obiecuję Państwu, że to nie był ostatni kulturalny projekt poświęcony seniorom. Mam już pewne przemyślenia co do dalszych działań i myślę, że wkrótce spotkamy się na kolejnych warsztatach – mówił Witold Nowak.
- To dla nas bardzo ważna informacja. Ruch, wspólne śpiewanie czy tworzenie prac plastycznych, ma dla nas podwójne znaczenie. Po pierwsze integrujemy środowiska seniorskie, a po drugie i najważniejsze, chce nam się wyjść z domu – podkreślali seniorzy.

Z-ca prezydenta, w imieniu władz miasta Konina, złożył także seniorom najlepsze świąteczne życzenia.
Spokojnych i rodzinnych świąt życzyła również seniorom dyrekcja Konińskiego Domu Kultury.

Projekt ,,Aktywny Senior” realizowany był ze środków pochodzących z budżetu Miasta Konina przez Koniński Dom Kultury przy współpracy Konińskiej Fundacji Kultury.foto: A.Moś

REKLAMA:

Zapowiedzi