Muzyczne rodzeństwo Kasia i Jacek, KWIAT JABŁONI, zawładnęło sceną Konińskiego Domu Kultury. Koncert artystów przyciągnął widzów z całego regionu. Jak się okazało, publiczność przyszła na koncert z dwóch powodów: zobaczyć swoich ulubionych artystów oraz posłuchać ukochanych przez nich piosenek na żywo.

A piosenek tych Kwiat Jabłoni ma bardzo dużo. Zespół, choć młody wiekiem, wydał już trzy płyty. Ostatnia zatytułowana ,,Wolne Serca” powstała w te wakacje i jak mówią Kasia i Jacek, znalazły się na niej utwory polskich artystów, mówiące o wolności.
- To w jaki sposób wykonujemy te utwory, mówi o tym jak obecnie postrzegamy Wolność – dodają artyści.
Ze sceny wybrzmiały między innymi piosenki: ,,Jutro możemy być szczęśliwi” grupy Raz dwa Trzy czy utwór T.Love ,,Nie, nie nie”
 
Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu ,,jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje (Niemożliwe, Wodymidaj, Wzięli zamknęli mi klub, Mogło być nic, Buka) zdobyły uznanie i wielką popularność.
  
Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 200 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival. Obecnie są w trasie z jesiennymi koncertami pod hasłem ,,Tam, gdzie nas jeszcze nie było”.


 
Foto. Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK