Dwie utalentowane młode plastyczki z Atelier KreDKa Konińskiego Domu Kultury nagrodzone zostały podczas 44. Przeglądu Twórczości Plastycznej ,,O Złotą Sztalugę”. Nagrody otrzymały Michalina Czajka i Martyna Waligóra. Gratulujemy artystkom i Katarzynie Mijakowskiej, instruktor plastyk Atelier KreDKa.


Organizatorem Przeglądu jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Przegląd adresowany jest do osób zajmujących się szeroko rozumianą sztuką w sposób nieprofesjonalny.
Młode artystki z KreDKi tworzą swoje prace już od kilku(nastu) lat. Jak mówi Katarzyna Mijakowska, opiekun atelier, dziewczyny rozwijają się z roku na rok. Ich talent zachwyca, a prace wręcz wzbudzają podziw.
Obu artystkom bardzo gratulujemy.

Przegląd Twórczości Plastycznej „O ZŁOTĄ SZTALUGĘ” jest wydarzeniem, które ma już ponad 43-letnią tradycję. W tym roku jego podsumowanie odbyło 2 grudnia w CKiS.
- Możemy pokusić się o stwierdzenie, że sztuka nieprofesjonalna to przede wszystkim sposób przekraczania i wyrażania siebie, komunikacja z drugim człowiekiem, rodzaj potwierdzenia własnej tożsamości a niekiedy również forma katharsis – podkreślają organizatorzy.

Wystawy podsumowujące Przegląd to nie tylko prezentacja bogatego dorobku twórców  nieprofesjonalnych, czy wymiana doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych, ale przede wszystkim wiele ciekawych, inspirujących rozmów i wspólnota zainteresowań przyprawione nutą przyjaźni i atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku komisja artystyczna zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców.  Na wystawie pokonkursowej zobaczyć można między innymi malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury.

– Po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego, po prostu nieszczęśliwe – jest bardzo dużo. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny Przegląd. Tym większa nasza radość, że ich twórczość możemy zaprezentować tym, którzy docenią jej, nie tylko artystyczną, wartość – dodają organizatorzy.foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK