W piątek, 8 grudnia do Akademii Filmowej KinoSzkoła przybyli najmłodsi uczestnicy, czyli nasze kochane przedszkolaki, a potem gościliśmy najstarszych – uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Maluchy chętnie rozmawiały z edukatorem Łukaszem Nieradko o pomaganiu, czyli czy każdy może być bohaterem. Okazuje się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na ten temat i mają wiele pomysłów, jak można pomagać. Młodzi widzowie obejrzeli też trzy krótkie filmy, które również odnosiły się do tematu pomagania.

Drugą grupą w Akademii Filmowej tego dnia byli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Temat ich spotkania był bardzo ważny: ,,Jak relacje kształtują naszą tożsamość i charakter”. Po lekcji w kinie młodzież obejrzała film ,,Johnny”. To historia przyjaźni księdza Kaczkowskiego i jego podopiecznego Patryka Galewskiego. Film, który z pewnością poruszył serca młodych widzów.

Ponieważ grudniowe spotkania w Akademii Filmowej KinoSzkoła odbywają się w świątecznej atmosferze, wszystkie grupy poczęstowaliśmy słodkimi mikołajkami.REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK