O tym jak relacje kształtują naszą tożsamość i charakter oraz o tym dlaczego warto dbać o innych – rozmawialiśmy we wtorek, 12 grudnia w Akademii Filmowej KinoSzkoła w Kinie Centrum.

 

Od rana spotkaliśmy się z uczniami Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Młodzież rozmawiała z edukatorką Karoliną Weiss o tym, że czasem ktoś, kogo spotykamy na swojej drodze może bardzo zmienić nasze życie, ale my też możemy być tym kimś, kto wpłynie na innych ludzi. Uczniowie obejrzeli film ,,Johnny” opowiadający prawdziwą historię przyjaźni ks. Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego.

Tego dnia do Akademii Filmowej przybyli też uczniowie klas 4-6. Rozmawiali o tym dlaczego warto dbać o innych i obejrzeli film ,,Świąteczny cud”. To niezwykła opowieść o nastoletnim Karlu. Chłopak przed Świętami Bożego Narodzenia pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. Tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

Ponieważ nasze grudniowe spotkania w Akademii Filmowej KinoSzkoła odbywają się w świątecznej atmosferze, uczniowie otrzymali od Konińskiego Domu Kultury paczuszki ze słodkimi mikołajkami.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK