Obrazy przedstawiające KobieTY widziane oczami młodych plastyków, można oglądać na wystawie w Strefie K Konińskiego Domu Kultury. Wystawę otwarto we czwartek, 28 marca. Wernisaż odbył się na dużym ekranie Kina Centrum, gdzie pokazano obrazy wraz z ich twórcami. Na wystawie prezentowanych jest 50 prac 42 młodych twórców z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury.


- Z roku na rok prace są ciekawsze i bardziej wyszukane. Ktoś kto je ogląda, a jest laikiem, nie wierzy że ich twórcami są dzieci i młodzież. Cieszy fakt, że pojawiły się nowe techniki. Nowością jest zdobienie prac złotą folią. Prace moich plastyków inspirują mnie. Jestem z Was dumna – mówi Katarzyna Mijakowska, instruktorka KreDKi.


Na talent artystów z KreDKi zwrócił uwagę także Robert Glapa, p.o. dyrektora Konińskiego Domu Kultury.
- Jestem zauroczony pracami i młodzieżą. Macie Państwo w domach, zwracam się tu do rodziców naszych artystów, takie talenty że może Wam pozazdrościć całe miasto – podkreślał Robert Glapa.


Podczas wernisażu zaprezentowano także prace Dominiki Bączkiewicz i Matyldy Hołowińskiej, które zdobyły wyróżnienia na ostatnim przeglądzie o Złotą Sztalugę, organizowanym przez CKiS w Koninie.


Wernisaż był także okazją do złożenia nie tylko podziękowań dla młodych plastyków. Ze sceny popłynęły życzenia pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz zaległe życzenia na Dzień Kobiet (wernisaż miał odbyć się początkowo 8 marca).

Wystawę KobieTY w Strefie K Konińskiego Domu Kultury, będzie można oglądać do połowy kwietnia. Pod koniec maja, prace młodych plastyków z KreDKi wyeksponowane zostaną w CH Ferio Konin, które jest partnerem wystaw Atelier KreDKa.

 

Foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK