Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie w obiektywie konińskich fotografików Zdzisława Siwika i Marcina Olińskiego, można oglądać na wystawie w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. To fotografie pełne ekspresji, radości i fantastycznych wspomnień.


Wernisaż odbył się w piątek, 26 kwietnia. Wystawa Focus na Festiwal jest częścią 4. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2024, którego organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów.

Wernisaż w KDK miał festiwalową oprawę. Na ekranie w holu można było zobaczyć materiały wideo z ubiegłych festiwalowych lat, nie zabrakło również tanecznego występu na żywo, w wykonaniu grupy Body and Soul z KDK z instruktorem Grzegorzem Ambroziakiem na czele, który rozpoczęły festiwalowe koziołki.

Na wystawie Focus na Festiwal można oglądać 25 zdjęć w dużych formatach prezentujących Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie od 2011 roku.

To wspaniała okazja, by przed tegorocznym festiwalem, który rozpocznie się już 5 czerwca, przypomnieć sobie i porównać jak wyglądał on w przeszłości. Są tu zdjęcia z Amfiteatru, zza kulis, z finałów w Konińskim Domu Kultury i w Domu Kultury Oskard, z korowodu oraz z ostatnich festiwali, które odbyły się na dużej scenie na placu Wolności.

- Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to wielkie wydarzenie w naszym mieście, ale nie zapominajmy o tych, którzy je dokumentują. Fotografia dokumentalna ma wzbudzać emocje i to wspaniale tu widać – mówiła Renata Rudowicz z CKiS, organizatorka FOCUS NAD WARTĄ.

- Ta wystawa to przedsmak tego, co czeka nas wszystkich za chwilę. Nie możemy się już doczekać, kiedy Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca się odbędzie. A nie ma takiej siły, która mogłaby nas zatrzymać. Bardzo się cieszę, że dziś na wernisaż przyszły osoby, które przez wiele lat były związane z festiwalem. To dowód na to, że festiwal jest wciąż w waszych sercach – mówił Robert Glapa, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Wystawę w KDK będzie można oglądać do 14 czerwca.

Jest ona jedną z kilku wystaw w ramach 4. Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2024. Wystawy fotograficzne członków klubu można zobaczyć także w Parku Chopina, na Bulwarze Nadwarciańskim czy na placu Niepodległości w Koninie. W Muzeum Okręgowym w Koninie otwarta została również wystawa „Słoń leśny w obiektywie”.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK