Szlachetny cel przyświecał grze miejskiej, zorganizowanej przez uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej celem było promowanie idei świadomych przeszczepień i transplantologii, które obywało się w ramach kampanii „Drugie życie”. 9 punktów na mapie Starówki, krzyżowy ogień pytań, zadania do wykonania i zaangażowanie innych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Konina, stanowiło wyzwanie dla organizatorów. Jednym z takich punktów stał się Inkubator Aktywności Miejskiej Dom Zemełki, gdzie na młodzież czekały mażoretki. Działo się!


Liderką projektu była uczennica III klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, Wiktoria Michalska. Przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Wzięło w niej udział 63 uczniów z klas o różnych kierunkach, którzy stworzyli grę miejską organizacyjnie, zadaniowo, promocyjnie i administracyjnie. Chodziło o dobrą zabawę, o to by zadania były atrakcyjne, interesujące, a młodzież wykazała się aktywnością fizyczną, intelektualną i manualną. W każdym z 9 punktów drużyny musiały wykonać zadanie, ale na trasie znajdował się ślepy zaułek (lidl), nie punktowany, z informacją, że trzeba szukać dalej. Uczniowie zaczęli rajd na orliku szkolnym, przemierzyli bulwar, Dom Zemełki, COP, bibliotekę, fundację Otwarcie, park, siłownię Shooters Gym i klasztor franciszkański. Każdy z punktów miał przypisany numer, a zadania trzeba było wykonać chronologicznie. W grze o drugie życie wzięły udział SP 1, 15, 12 i 6 oraz szkoły ponadpodstawowe – CKU, I LO, ZST oraz Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa.


– Młodzież jest niewiarygodna – mówi Arleta Radomska przedmiotów logistycznych, nauczycielka i kierownik form pozaszkolnych, która koordynowała te działania w CKU. – W Zemełce drużyna musiała opanować układ choreograficzny przygotowany przez mażoretki. Były gry karciane, puzle, sceny aktorskie – jak np. pod klasztorem, losowanie słów, z których tworzone były wiersze, pojawiły się namioty i punkt kulinarny, i obowiązkowo pytania związane z przeszczepami, etc. Na koniec jeden z uczniów wykreował serce w 3D, podzielił je na 8 części, tyle, ile było drużyn, by potem wspólnie wszyscy je złożyli. Wyglądało to pięknie! – dodała, przyznając, że temat świadomych przeszczepień nie ma dla młodzieży z CKU tajemnic.


Gra miejska „Drugie życie” była organizowana przez Stowarzyszenie Centrum Batorego (od 2024 r.) i dofinansowana z budżetu Miasta Konina.

REKLAMA:

Zapowiedzi