Pracowite, turniejowe miesiące za Zespołem Tańca Coda z Konińskiego Centrum Kultury. W kwietniu tancerki wzięły udział w trzech konkursach – Let’s Dance w Obornikach Wielkopolskich, Dream Cup w Bydgoszczy oraz Chance for Dance w Toruniu. Przed nimi Dance on Fire w Kole, Mistrzostwa Polski WADF oraz Wanna Dance Play w Łodzi, a przede wszystkim dziecięcy festiwal, w którym będą reprezentowały Miasto. Mają pasję do tańca i inspirację, którą zarażają je instruktorki, Marta Merdzińska i Klaudia Cembrowicz.
W Obornikach Wielkopolskich na Let’s Dance (12 kwietnia) wystąpiła Coda Kids – najmłodsze dzieci, prezentując się w choreografii „Prząśniczka” (Maria Pomianowska i Przyjaciele, „Moniuszko z 1001 nocy”) i solistki w różnych kategoriach. – Na Dream Cup (13 kwietnia) w Bydgoszczy wystąpiły starsze dzieci. Ale były i takie, które tańczyły na obu zawodach. Był to więc ogromnie intensywny czas. Dużo nagród, dużo emocji, czasu spędzonego razem i doświadczeń – mówi Marta Merdzińska, instruktorka zespołu tańca Coda.
W Toruniu, w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” wystąpiło 5 solistek (te same dziewczynki, co w Obornikach). Zaprezentowały się w performing art improvisation (jazz&modern). – Trzy tancerki znalazły się w finale – Liwia Leśniewicz, Hanna Kolczyńska i Gabriela Siuda. W solo zaprezentowały się również pięknie Natalia Szczot, Adriana Bryl – mówi Klaudia Cembrowicz, instruktorka Cody. Było to na Chance for Dance w Toruniu. Konkurs odbył się tam 11 maja. Coda Elite wystąpiła również na 16. Wielkopolskim Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” w Ślesinie, gdzie zajęła I miejsce w etiudzie tanecznej, zaś Coda Kids zdobyła II nagrodę w inscenizacji tanecznej (17 maja). Solistki czeka jeszcze występ w 2. Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Dance for Fire” w Kole (25 maja). Przed publicznością 45. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie przedstawią wkrótce „Prząśniczkę”, a Coda Junior zaprezentuje układ „Hipnoza”. Widzimy się na koncercie galowym 7 czerwca!






Na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy zapras..
Młodzi artyści z Polski i sie..
Doroczny wernisaż „Nasi Twórcy” zakończy..
Górczyński, Marecki, Matela, czyli mieszanka ..
,,Wrócicie siebie” to tytuł filmu na który..