Szybkie tempo, ekspresja i dynamika oraz ogromna dawka pozytywnej energii – taki jest taniec disco i takie są tancerki zespołu FUKS z Konińskiego Domu Kultury.
 

Nie da się ukryć, że zespół FUKS to najbardziej dynamiczny, głośny i żywiołowy zespół w Konińskim Domu Kultury. Nie może być inaczej, gdyż styl tańca disco charakteryzuje się właśnie dużą dynamiką kroków, wymachami, piruetami i wyskokami ze szpagatami oraz energicznym przemieszczaniem się po parkiecie. Choreografie w połączeniu z kolorowymi i błyszczącymi strojami tancerek sprawiają, że występy zespołu FUKS są niesamowicie widowiskowe. Gdy dołączymy do tego mnóstwo szczerej radości płynącej z tańca, otrzymujemy naprawdę niezapomniane wrażenia.
 
- Taniec disco wymaga wytężonej pracy i ogromnego wysiłku, by osiągnąć odpowiedni poziom techniczny – mówi instruktor zespołu FUKS, Jacek Szczepankiewicz. – Połączenie różnych technik, mocne ręce, nogi, elementy akrobatyki i różnych stylów tanecznych – to wszystko stanowi spore wyzwanie. Tancerki zespołu są bardzo zaangażowane i zdeterminowane. Dzięki temu możemy się cieszyć wieloma sukcesami na turniejach i zawodach tanecznych.
 
Jacek Szczepankiewicz założył zespół FUKS w Konińskim Domu Kultury w 1996 roku. Rok później powstał jeszcze zespół Reverance, który tworzyli starsi tancerze Fuksa. Była to formacja freestyle, łącząca taniec disco z elementami tańca współczesnego i jazzu.

W 2000 roku zespół FUKS zdobył pierwszy w historii Konińskiego Domu Kultury Złoty Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Choreografia zatytułowana była ,,Fuks 2000”. Do dziś na konińskim festiwalu zespół FUKS wytańczył ponad 20 aplauzów i wyróżnień. Medale i nagrody przyniosły również niezliczone turnieje taneczne, w których przez lata uczestniczyli tancerze zespołu FUKS.
 
Jacek Szczepankiewicz prowadzi dziś w Konińskim Domu Kultury cztery grupy taneczne: FUKS 3 KIDS, w której tańczą dzieci w wieku 6-12 lat, FUKS 4 KIDS – grupa początkująca dla dzieci w wieku 6-8 lat, FUKS 2 Juniors Team dla tancerzy w wieku 11-16 lat oraz FUKS 1 Seniors dla młodzieży powyżej 16 lat. Główna forma to taniec disco dance oraz modern dance.
 
Trudna sytuacja związana z pandemią COVID i ograniczeniami dotyczącymi działalności amatorskiego ruchu artystycznego, nie złamały na szczęście pasji i zaangażowania tancerek zespołu FUKS. Ostatnio można było zobaczyć je w choreografiach podczas świątecznych prezentacji tanecznych online na Facebooku i YouTube KDK. Trzymamy kciuki, by wkrótce sytuacja wróciła do normy i najbardziej dynamiczny i kolorowy zespół z KDK mógł nas znów zarażać swoją pozytywną energią.FUKS Juniors Team, rok 2019.FUKS 3 KIDS, rok 2020.FUKS Juniors Team, rok 2018.Reverance, rok 1998.Reverance, rok 1997.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK