f Zimowe granie na ekranie - Koniński Dom Kultury

Kino Centrum zaprasza podczas zimowych ferii na pokazy specjalne filmów. Dla młodych widzów przygotowaliśmy aż dziewięć filmów. Na spotkanie z kinem młodego widza zapraszamy od 12 do 22 lutego (oprócz sobót i niedziel) o godz. 12.00.

 

 

12 lutego, godz. 12.00

Inspektor pająk

Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.

Reżyseria: Julio Soto Gurpide. Scenariusz: Rocco Pucillo. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Hiszpania.

 

13 lutego, godz. 12.00

Zadziwiający kot Maurycy

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy.

Reżyseria: Toby Genkel. Scenariusz: Terry Rossio. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Niemcy, Wielka Brytania.

 

14 lutego, godz. 12.00

O psie, który jeździł koleją

Zuzia poznaje psa Lampo, który jest popularny dzięki swym podróżom kolejowym.

Reżyseria: Magdalena Nieć. Scenariusz: Marcin Siemiątkowski, Mojca Tirs. Gatunek: familijny, przygodowy. Produkcja: Polska

 

15 lutego, godz. 12.00

Miraculous: Biedronka i czarny kot. Film

Kiedy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nieśmiała nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Ucząc się nowych mocy i próbując pogodzić niebezpieczną misję z obowiązkami w domu i szkole, dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem. Marinette nie wie jednak, że pod maską bohatera ukrywa się Adrien, jej kolega z klasy, w którym od dawna jest zakochana.

Reżyseria: Jeremy Zag. Scenariusz: Jeremy Zag, Bettina Lopez Mendoza. Gatunek: animacja, fantasy, przygodowy. Produkcja: USA, Francja, Japonia, Korea Południowa.

 

16 lutego, godz. 12.00

Szkoła magicznych zwierząt

Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?

Reżyseria: Gregor Schnitzler. Scenariusz: John Chambers, Viola Schmidt. Gatunek: Familijny, Przygodowy. Produkcja: Austria, Niemcy

 

 

19 lutego, godz. 12.00

Mavka i strażnicy lasu

Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki.

Reżyseria: Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban. Scenariusz: Yaroslav Voytseshek. Gatunek: animacja, fantasy. Produkcja: Ukraina.

 

20 lutego, godz. 12.00

Wiki i jej sekret

Victoria, ośmioletnia dziewczynka, której matka właśnie zmarła, przeprowadza się wraz z ojcem do małej górskiej wioski. Ukojenie znajduje w adopcji szczeniaka niewiadomego pochodzenia, znalezionego w odosobnionym gospodarstwie.

Reżyseria: Denis Imbert. Scenariusz: Rémi Sappe, Mathieu Oullion. Gatunek: familijny, komedia. Produkcja: Francja.

 

21 lutego, godz. 12.00

Katak. Podwodna przygoda

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!

Reżyseria: Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay. Scenariusz: Andrée Lambert. Gatunek: animacja, przygodowy. Produkcja: Kanada

 

22 lutego, godz. 12.00

Między nami żywiołami

Para przeciwnych sobie żywiołów Ember i Wade wspólnie ratuje miasto przed zagładą. 

Reżyseria: Peter Sohn. Scenariusz: John Hoberg, Kat Likkel. Gatunek: animacja, przygodowy. Produkcja: USA


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

 


 

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK