Julia Kołodziejczyk, wokalistka z Konińskiego Domu Kultury, zdobyła pierwsze miejsce na IV Międzynarodowym Festiwalu Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w Finlandii. Ten występ był szczególną nagrodą otrzymaną na 34. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Julia dopiero od roku śpiewa w studio wokalnym KDK, jej instruktorką jest Anna Ciesielska. W 2013 roku, podczas 34. Festiwalu, jako piętnastolatka wykonała piosenkę „New York State of Mind” (sł. Billy Joel, muz. Billy Joel) wyśpiewując wyróżnienie w kategorii 14-16 lat. Dodatkową nagrodę, udział w festiwalu na zaproszenie Międzynarodowego Kulturalnego Stowarzyszenia w Turku (Finlandia) oraz SEM Consulting Oy, wręczyła jej Krystyna Piotrowska, muzyk, kompozytor, pedagog, promująca młode talenty w Polsce i zagranicą (Krystyna Piotrowska była jedną z jurorek naszego Festiwalu).

Festiwal w fińskim Turku promuje różnorodność i kreatywność artystyczną. Jego organizatorzy za cel stawiają sobie ustanowienie i wzmocnienie przyjaźni i twórczych związków między uczestnikami z różnych miast i krajów. Każdy z solistów i zespołów ma na nim do wykonania dwie piosenki. Oceniało ich międzynarodowe jury, złożone z sędziów z Rosji, Szwecji, Francji, Ukrainy i Finlandii. Julia Kołodziejczyk rywalizowała (9-12 stycznia 2014 r.) w grupie solistów od 13 do 16 lat. Zaśpiewała „Titanium” (autorzy: Sia Furler, David Guetta, Giorgio Tuinfort, Nik van de Wall) oraz „Give your heart a break” (autorzy: Josh Alexander, Billy Steinberg). Ich wykonanie dało jej pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Dodajmy, że Julia Kołodziejczyk jest uczennicą 3 klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, w klasie fortepianu.

 
Julia Kołodziejczyk, I miejsce na  IV Międzynarodowym Festiwalu
Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w FinlandiiJulia Kołodziejczyk, wyróżnienie na 34. Międzynarodowym
Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2013
(w kategorii solistów 14-16 lat)

 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również