Julia Kołodziejczyk ze Studio Wokalnego KDK zdobyła Grand Prix 10. Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej w Turku. W styczniu Julia wygrała także festiwal w Turku, ale fińskim.


10. Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej w Turku odbył się 9 kwietnia. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjalistów udział wzięły 24 osoby, natomiast w kategorii ponadgimnazjalnej - dziesięcioro.

Studio Wokalne Konińskiego Domu Kultury w kategorii pierwszej reprezentowały dwie szesnastolatki: Karolina Izydorczyk z piosenką „Say something” i Julia Kołodziejczyk, która śpiewała „Give your heart a break” z własnym akompaniamentem (Julia jest uczennicą konińskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu). W starszej kategorii zaśpiewały: Nikola Kopeć -17 lat („Hymne a ‘lamour”), Paulina Wojnarowska – 17 lat („Titanium”) i Oliwia Małecka – 19 lat („Stay”). Wszystkie wokalistki ćwiczą pod okiem instruktorki Anny Ciesielskiej.

Z grupy KDK-owskich wokalistek najlepiej wypadła Julia Kołodziejczyk, zdobywając Grand Prix turkowskiego festiwalu, wykonując piosenkę amerykańskiej wokalistki Demi Lovato. Przypomnijmy, że Julia w tym roku już odniosła międzynarodowy sukces, wyśpiewując pierwsze na IV Międzynarodowym Festiwalu Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w Finlandii. Występ na tym festiwalu był nagrodą za sukces podczas ubiegłorocznego 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Panna Julia zakwalifikowała się także do udziału w tegorocznym 35. Festiwalu.foto: M. Oliński


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również