Opadają płatki róż, to już jesień… Koncert ,,Szepty jesieni’’ odbył się 10 listopada 2016 r., w Strefie K w Konińskim Domu Kultury.


W chłodne jesienne popołudnie zaprosiliśmy mieszkańców Konina do przytulnej Strefy K. Koncertowi towarzyszyła jesienna scenografia, która od razu wprawiła publiczność w nostalgiczny nastrój. Wszystkich przywitała Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Wokalistki z KDK pracujące pod kierunkiem Anny Ciesielskiej zaprezentowały piosenki z repertuaru Łucji Prus. Towarzyszyli im muzycy: Michał Jankowski na pianinie i Paweł Jankowski na kontrabasie. Nastrojowe piosenki zabrały publiczność we wzruszającą podróż przez łzy, radości, przemijanie, zakochanie, rozstanie… To był piękny koncert, który pozwolił zatrzymać się na chwilę w pędzącym świecie i zastanowić nad tym co w życiu ważne.

Piosenki z repertuaru Łucji Prus śpiewały: Klaudia Fordońska, Kinga Wieczorek, Natalia Pałasz, Wiktoria Łepska, Karolina Izydorczyk, Anna Kobus oraz instruktor Studia Wokalnego i pomysłodawca koncertu Anna Ciesielska. W repertuarze znalazły się między innymi takie utwory jak: ,,Najpiękniejsza’’, ,,Tak mi z tym źle’’, ,,Dwoje ludzieńków’’, ,,Nic dwa razy się nie zdarza’’, ,,Wszystko minęło’’, a na finał przepiękna piosenka ,,W żółtych płomieniach liści’’.

Publiczność dopisała, za co serdecznie dziękujemy. Dla młodych wykonawców z Konińskiego Domu Kultury to ważny moment, gdy mogą zaprezentować swój talent na scenie.
Gości pożegnała Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego KDK zapraszając jednocześnie na kolejny jesienny koncert. Ten już 27 listopada, również w Strefie K. O godz. 18.00 wystąpi Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy ,,Ad Libitum’’ pod kierownictwem Mirosława Grzanki. Koncert będzie zatytułowany ,,Zamyśleni w jesieni’’. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również