Muzyka, obrazy, kwiaty, słodkości i filmy, czyli coś dla duszy i coś dla ciała - tak było w Konińskim Domu Kultury 8 marca.

Na początek w Strefie K wernisaż. Wystawa zatytułowana jest ,,Kobiety’’. Prezentujemy na niej obrazy dziesięciorga młodych plastyków uczęszczających na zajęcia do Atelier KreDKa, rysujących i malujących pod okiem Katarzyny Mijakowskiej. Uczestnicy wernisażu nie mogli uwierzyć, że niektóre z tych prac wyszły spod ręki bardzo młodych artystów, którzy mają po 12 i 13 lat.

Niezwykle utalentowani twórcy to:
Dawid Piasecki, 3 klasa liceum, 18 lat, wyróżnienie w konkursie CKIS o ,,Złotą Sztalugę'' w 2016 roku
Julia Bartczak, 3 klasa liceum, 18 lat, wyróżnienie w konkursie CKIS o ,,Złotą Sztalugę'' w 2016 roku
Weronika Bilska, 3 klasa gimnazjum, 15 lat
Aleksandra Głowacka, 2 rok studiów PWSZ (Edukacja Wczesnoszkolna), 20 lat
Karolina Wałęza, 1 klasa liceum, 16 lat
Danuta Maćkowiak, 3 klasa gimnazjum, 14 lat
Gabriela Gilewska, 1 klasa liceum, 16 lat
Gabriela Wałowska, 2 klasa gimnazjum, 13 lat
Anna Ciszak, 2 klasa liceum, 17 lat
Martyna Waligóra, 6 klasa SP, 12 lat

Wystawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem koninian. Cieszymy się, że w ten sposób wspierają młodych, bardzo utalentowanych twórców. Autorzy wystawy otrzymali gratulacje i kwiaty od zastępcy dyrektora KDK, Roberta Glapy oraz kierownika działu artystycznego, Małgorzaty Kazuś.

Warto dodać, że spotkaniu w Strefie K towarzyszyły wokalistki uczące się u Anny Ciesielskiej w KDK. Nastrojowe piosenki zaśpiewały Klaudia Fordońska, Karolina Izydorczyk i Kinga Wieczorek.

Po wernisażu zaprosiliśmy wszystkich do holu Konińskiego Domu Kultury. Tam z dedykacją dla wszystkich koninianek zagrali bardzo przystojni muzycy: Mirosław Grzanka, Szymon Piotrowski i Paweł Jankowski.

Była też słodka niespodzianka, kawa, herbata  i kwiaty dla pań. Nie zabrakło stoiska przygotowanego przez Klub Fitness Persona Sport i spotkania z dietetykiem. Przed seansem filmu ,,Maria Skłodowska-Curie’’ na scenie odbył się widowiskowy pokaz pole dance w wykonaniu trenerki Joanny Położyńskiej i jej kursantek: Oktawii Janiak i Justyny Damas. Natomiast jogę zaprezentowała instruktorka Joanna Przybył. Drugim filmem zaproponowanym tego wyjątkowego dnia przez Kino Centrum była ,,Jackie’’.
Przed filmami na panie i towarzyszących im panów czekały nagrody. W wydarzenie włączyli się sponsorzy Sklep Piotr i Paweł, KinAds, Salon Meblowy MR Meble Rybaccy, Q-Club, Salon Fryzjerski Joanna, Kebap Istanbul.

Kobiecy wieczór w KDK był pełen artystycznych wrażeń, ale też przyjemności dla ciała. Dziękujemy za wspólną zabawę! 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również