Dzieciaki i kociaki rządziły w Konińskim Domu Kultury 13 stycznia! Spotkanie ,,Dzieciaków w Centrum” kręciło się wokół kocich zabaw.


Na początek dzieci wraz z rodzicami obejrzały film animowany ,,Sekretny świat kotów”. To opowieść o kotku Oskarze, który wyrusza w świat na poszukiwanie mitycznej kociej krainy Miaukocji. Po filmie dzieci wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć nowy film Kingi Dębskiej ,,Zabawa zabawa”.

Na warsztatach dzieci spotkały się z pedagogami i instruktorami z Konińskiego Domu Kultury. Z Elżbietą Gierasimow-Zakowany rozmawiały o tym kto pracuje przy powstawaniu filmów i jaka jest rola aktorów, reżysera czy scenarzysty. Nie zabrakło też zabaw z kotami w roli głównej. Dzieci miały okazję przemienić się w koty i zastanowić się jak wygląda świat widziany oczami mruczków. Na zajęciach plastycznych z Martą Merdzińską powstawały kocie maski. Dzieci korzystały z wielu przyborów i stworzyły fantastyczne dzieła, które na pamiątkę zabrały do domu. Nie zabrakło też szalonych zabaw tanecznych z Grzegorzem Ambroziakiem. Zgodnie z kocim tematem akcji, dzieci próbowały między innymi nauczyć się kilku kocich ruchów.

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum organizuje wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

Kolejne ,,Dzieciaki w Centrum” 24 lutego!

REKLAMA:

Odwiedź również