Co to jest strach? Po co nam taka emocja? I czy można oswoić strach? To temat spotkania z uczniami 29 stycznia 2019 roku. Prelekcja poprzedziła projekcję filmu ,,Niesamowita historia Wielkiej Gruszki” (produkcja Dania).


Podczas spotkania Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy” dzieci dowiedziały się, że każdy się czegoś boi, a strach to normalna emocja. Choć wcale nie jest przyjemna. Jednak strach jest potrzebny, ponieważ chroni nas przed zrobieniem czegoś głupiego, nieodpowiedzialnego. W oswojeniu strachu najbardziej pomagają nam przyjaciele. Mogą nas złapać za rękę, pocieszyć, powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Kiedy wspólnie dobrze się bawimy i śmiejemy – zapominamy o strachu.

Dzieci obejrzały film ,,Niesamowita historia Wielkiej Gruszki”. To opowieść o parze przyjaciół – kotce i słoniku, którzy mieszkają w spokojnej wiosce. Decydują się jednak na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy. Zarówno kotka jak i słoń są żądni przygód, zmagań z piratami i spotkań z fantastycznymi stworami. Jednak, czy są gotowi na takie przeżycia? Czy sprostają czekającym ich wyzwaniom, czy spotkanie oko w oko ze smokiem ich nie przerośnie? Wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni…REKLAMA:

Odwiedź również