Temat spotkania dla młodzieży w Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!” 3 kwietnia 2019 o 11.00 i 13.30 to ,,Artysta. Od geniuszu do szaleństwa”. Prelekcja poprzedziła projekcję filmu ,,Twój Vincent” o życiu i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha. 
 

Rozmawialiśmy czym różni się artysta od rzemieślnika i jakie cechy ma wybitny twórca. Ważnym tematem było omówienie badań naukowców, którzy twierdzą, że wybitni artyści, osoby kreatywne są bardziej narażone na występowanie zaburzeń psychicznych. Na koniec stwierdziliśmy, że nie każdy twórca jest szaleńcem i oczywiście można znaleźć badania, które zaprzeczają badaniom naukowców ze Szwecji. Z pewnością jednak na osiągnięcie sukcesu artystycznego wpływa nie tylko posiadanie talentu, ale ciężka i systematyczna praca.

Po prelekcji młodzież obejrzała film ,,Twój Vincent”. To wyjątkowy film, w którym bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? ,,Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 tysięcy klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Film zdobył wiele nagród, był nominowany do Oscara.

REKLAMA:

Odwiedź również