Tworzenie wesołych kurczaczków, rozmowy o tolerancji i zadania aktorskie oraz zajęcia ruchowe – takie były wielkanocne warsztaty podczas projektu ,,Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury.


Ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie z ,,Dzieciakami w Centrum” odbyło się w niedzielę, 14 kwietnia. Dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film animowany ,,Manu. Bądź sobą!”, a następnie wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne.

Ze specjalistką od teatru, Elżbietą Gierasimow-Zakowany, najmłodsi rozmawiali o obejrzanym filmie i jego przesłaniu. Dowiedzieli się, że każdy z nas jest inny i każdy ma prawo myśleć i czuć na swój sposób oraz że każdego trzeba szanować. Dzieci mierzyły się również z różnymi zadaniami aktorskimi. Na kreatywnych zajęciach plastycznych z Martą Merdzińską najmłodsi tworzyli wesołe kurczaczki. Trzeba było odcisnąć swoją dłoń pomalowaną żółtą farbą na kartce papieru i stworzyć cudne, kolorowe, wielkanocne kurczaczki. Natomiast zajęcia z bboyem Grzegorzem Ambroziakiem był to tradycyjnie ruch i świetna zabawa przy muzyce.

W czasie, gdy dzieci były zajęte na warsztatach, rodzice mogli wrócić do Kina Centrum i obejrzeć film ,,After”, okrzyknięty następcą ,,Pięćdziesięciu twarzy Greya", w którym znaleźli miłość, namiętność i tajemnicę.

,,Dzieciaki w Centrum” to wyjątkowy projekt skierowany do całych rodzin. Kino Centrum i Koniński Dom Kultury realizują go wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu (od października do kwietnia) znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

Wielkanocne ,,Dzieciaki w Centrum” były ostatnią odsłoną projektu w tym sezonie artystycznym. Czas na wiosenno-wakacyjną przerwę. Od października znów będziemy się spotykać raz w miesiącu w Kinie Centrum. Pamiętajcie, przerwa w projekcie ,,Dzieciaki w Centrum” nie oznacza, że żegnamy się z najmłodszymi widzami. W repertuarze Kina Centrum zawsze znajdą dobre europejskie filmy.

REKLAMA:

Odwiedź również