O konsekwencjach naszych decyzji rozmawialiśmy z młodzieżą podczas spotkania w Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!” w Kinie Centrum 12 czerwca 2019.
 

Podczas prelekcji podjęliśmy trudny temat konsekwencji naszych decyzji i prób samobójczych nastolatków. Rozmawialiśmy o problemach młodych ludzi, o ich zagubieniu i podejmowaniu ryzykownych zachowań. Omówiliśmy też symptomy presuicydalne, czyli takie, dzięki którym możemy poznać, że ktoś jest już na krawędzi. Poinformowaliśmy również, gdzie młodzi ludzie mogą szukać pomocy. Podczas spotkania mocno wybrzmiało, że każdy z nas jest ważny, a życie każdego człowieka jest drogocenne!

Po prelekcji obejrzeliśmy film ,,Była sobie dziewczynka” (Niemcy). Opowiada on historię nastolatki, która zdaje się dźwigać problemy całego świata na własnych barkach i brnie w mroczne zakamarki stanu świadomości. Jej matka podejrzewa, że z córką  jest coś nie tak, lecz dziewczyna nie dopuszcza do siebie nikogo. Pewnego dnia poddaje się melancholijnemu nastrojowi i decyduje się na samobójstwo... Próba samobójcza jest nieudana i dziewczyna nie przenosi się do zaświatów, ale do świata szpitala. U terapeuty spotyka Linusa, szkolnego nieudacznika. Jest dziwny, ale na swój sposób interesujący i zabawny. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że przeciwieństwem śmierci jest miłość! 

REKLAMA:

Odwiedź również