Najmłodsi uczestnicy Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!” spotkali się w Kinie Centrum 13 czerwca 2019. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest współpraca z innymi ludźmi.
 

Temat prelekcji to ,,Współpraca to podstawa”. Dyskutowaliśmy o tym, co to w ogóle znaczy współpracować, czy można samemu wygrać mecz? Kiedy warto współpracować, a kiedy można rywalizować – oczywiście rywalizacja musi być fair play! Uczniowie opowiadali jak wygląda współpraca w ich klasie i przypomnieli sobie zasady wspólnego działania: każdy ma swoje zdanie, każde zdanie jest ważne, każdy stara się, aby wykonać zadanie, szanujemy pracę innych.

Po prelekcji dzieci obejrzały film ,,Traktorek Florek” (Norwegia) i sprawdziły czy przyjaźń między dzieckiem, dorosłym, traktorem a kozą jest możliwa? Oczywiście, że tak! Szczególnie gdy chodzi o wspólną sprawę, którą jest dobro farmy i honor jej gospodarza. ,,Traktorek Florek” to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. To dynamiczna i zabawna opowieść – na tle sielskiego krajobrazu – nie pozwalająca przestać się śmiać.

REKLAMA:

Odwiedź również