Twórcy scenografii, operatorzy i aktorzy – wszyscy, którzy uczestniczyli w Warsztatach Filmowych w KDK zaprezentowali się na scenie i odebrali certyfikaty.

Warsztaty w ramach projektu ,,Kino do Tornistra’’ Koniński Dom Kultury realizował wspólnie z Europa Cinemas. Kino Centrum w KDK, jako jedyne w Koninie, należy do elitarnej sieci kin studyjnych od trzech lat. Naszym zadaniem jest promowanie kina europejskiego i edukacja filmowa dzieci i młodzieży.

W ramach autorskiego projektu ,,Kino do Tornistra’’ zorganizowaliśmy bezpłatne Warsztaty Filmowe. Do udziału zaprosiliśmy szkoły, które najaktywniej współpracowały z Kinem Centrum przez cały rok. Uczniowie pracowali na wierszu ,,Lokomotywa’’ Juliana Tuwima. Tworzyli scenografię, pracowali z kamerą i dźwiękiem. Ważne zadanie miała też grupa aktorska.

W piątek, 25 listopada odbyła się gala kończąca projekt. Na scenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy warsztatów. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z opiekunem Jolantą Żukowską, ze Szkoły Podstawowej nr 9 z opiekunem Iwoną Intrys oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Kazimierzem Kazusiem, odebrali certyfikaty udziału w projekcie. Zaprezentowaliśmy też na dużym ekranie film, który powstał podczas warsztatów.

Na koniec wszyscy obejrzeli nową produkcję ,,Za niebieskimi drzwiami’’, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. 

Oprócz warsztatów filmowych, w ramach projektu ,,Kino do Tornistra'' prezentowaliśmy (od wtorku, 22 listopada) świetne filmy. Europejskie produkcje opowiadały o przyjaźni, uczuciach, marzeniach, o tym, jak ważna jest rodzina. Dzięki dofinansowaniu z Europa Cinemas bilety na każdy z sześciu filmów kosztowały tylko 5 zł. 

Zapraszamy szkoły z Konina i regionu do udziału w projektach realizowanych przez KDK i Kino Centrum razem z Europa Cinemas. Przez najbliższy rok nie zabraknie kolejnych działań, które mają na celu promocję filmów europejskich oraz edukację filmową najmłodszych. 

REKLAMA:
Przycisk

Odwiedź również