Zespoły taneczne z Konińskiego Domu Kultury świetnie zaprezentowały się w III Ogólnopolskich  Mistrzostwach Tańca Nowoczesnego Mark`n`Move w Poznaniu (28 października).

 
W zawodach wystartowały tancerki z zespołów SPACE, CODA i FUKS Juniors Team.

7-letnia Magdalena Martynowicz z zespołu SPACE prowadzonego przez Klaudię Dutkiewicz zajęła I miejsce w kategorii solo disco do 7 lat (dzieci początkujące). Liwia Kasprzak zajęła III miejsce w kategorii Performing Art Improvisation solo do 11 lat. Liwia rywalizowała z 50 solistkami z całej Polski. W kategorii: inne formy tańca zespoły SPACE 1 (12-15 lat) oraz SPACE 2 (do 11 lat) zajęły 7 miejsca.

Koniński Dom Kultury reprezentowały również młode tancerki z zespołu CODA Marty Konopackiej. Klaudia Wadelska w kategorii Performing Art Improvisation solo do 11 lat wytańczyła sobie półfinał.  
- Na zawody przyjechali tancerze z całej Polski, poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Jesteśmy dumne z naszych tancerek, zaprezentowały się naprawdę dobrze. Przygotowujemy się do kolejnych wyzwań, a tych w tym sezonie nie zabraknie – mówią instruktorki Marta Konopacka i Klaudia Dutkiewicz.

Z nagrodą i wyróżnieniem wróciły z Poznania tancerki formacji FUKS Juniors Team Jacka Szczepankiewicza. W kategorii Performing Art Improvisation 12-15 lat, najwyżej - na 7 miejscu, sklasyfikowana została Paulina Ławniczak. Paulina miała aż 48 rywalek. W kategorii duety disco dance 12-15 lat zaprezentowały się Paulina Ławniczak i Margarita Szczepankiewicz. Dziewczyny zajęły III miejsce.
- Bardzo cieszymy się z wyników na początku sezonu i z optymizmem przygotowujemy się do kolejnych wyzwań tanecznych – mówi instruktor zespołu FUKS Juniors Team Jacek Szczepankiewicz.
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Mark`n`Move to zawody przeznaczone dla klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Tańca i organizacjach partnerskich działających w całej Polsce oraz klubów niezrzeszonych w żadnej organizacji tanecznej. Jest to konfrontacja dorobku artystycznego na różnych poziomach zaawansowania od debiutów do mistrzów, dla solistów, duetów i zespołów amatorskiego ruchu tanecznego.
 

REKLAMA:
Mala czarownica
7 uczuc

Zapowiedzi

Odwiedź również