Połączenie kunsztu aktorskiego Piotra Fronczewskiego z młodością i dynamizmem Katarzyny Ucherskiej dało rewelacyjny spektakl, który publiczność obejrzała w Konińskim Domu Kultury 11 listopada.

,,Edukacja Rity’’ to historia młodej kobiety, pracującej jako fryzjerka, zmęczonej życiem u boku prymitywnego męża-robotnika, która postanawia wrócić do szkoły, zdobyć lepsze wykształcenie i podnieść jakość swojego bezbarwnego życia. Spotyka na swojej drodze znanego i cenionego profesora , z którym prowadzi długie dyskusje, stopniowo uświadamiając sobie swoją wartość. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On -  niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje.

,,Edukacja Rity’’ to kameralna, dwuosobowa wersja mitu o Pigmalionie (na podstawie którego powstała powieść George’a Bernarda Shawa „Pigmalion”, a następnie słynny musical „My Fair Lady”).

W kultowej sztuce nie zabrakło mądrych i zabawnych dialogów oraz wspaniałej gry aktorskiej Piotra Fronczewskiego i Katarzyny Ucherskiej, co złożyło się na spektakl, który konińską publiczność bawił, wzruszył i skłonił do refleksji.


Fot. Zdzisław Siwik
 

REKLAMA:
7 uczuc

Zapowiedzi

Odwiedź również