Świetne filmy, rozwijanie wyobraźni, zajęcia plastyczne, taniec i wspaniała zabawa - taka była listopadowa odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury.


Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Akcja zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie ,,Dzieciaków w Centrum” znajdują się: dobre, europejskie kino oraz warsztaty filmowo-artystyczne. Do wspólnej zabawy KDK, Kino Centrum i Europa Cinemas zapraszają raz w miesiącu.
W niedzielę, 25 listopada dzieci i rodzice wybrali się w świat baśni. Wspólnie obejrzeli film ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. To historia Clary, która wśród prezentów bożonarodzeniowych odnajduje wyjątkową zabawkę – Dziadka do orzechów. Okazuje się, że opieka nad niepozorną figurką to wstęp do podróży po pełnej magii krainie.

Po filmie najmłodsi wybrali się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez pedagogów i instruktorów z Konińskiego Domu Kultury, a rodzice mogli wrócić do kina, by obejrzeć belgijsko-francuską komedię ,,Sztuka kłamania”. To zabawna historia Kapitana Neuville, który wyjeżdżając na front obiecał pisać listy do Pauline, ale nie dotrzymał słowa. Gdy po trzech latach wrócił, okazało się, że siostra narzeczonej pisząca za niego fałszywe epistoły w ostatniej go uśmierciła. Kapitan i siostra narzeczonej prześcigają się więc w coraz bardziej wymyślnych historiach.

W czasie, gdy rodzice dobrze się bawili w kinie, dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, rozmawiały o filmach i pracy aktorów. Jednym z zadań podczas zajęć z Elżbietą Gierasimow-Zakowany było wymyślanie nowych zastosowań dla różnych przedmiotów. Okazało się, że wyobraźnia najmłodszych nie zna granic. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach tanecznych z bboyem Grzegorzem ,,Rybą” Ambroziakiem, podczas których szalały na parkiecie i uczyły się podstaw tańca break dance. Bardzo ciekawe były również zajęcia plastyczne z Martą Merdzińską. Młodzi artyści tworzyli swoje książki z bajkami.

Kolejne ,,Dzieciaki w Centrum” odbędą się w niedzielę, 16 grudnia. To będzie świąteczna odsłona projektu. Rodzice wspólnie z dziećmi obejrzą familijną komedię ,,Czarodziejka Lili ratuje Święta”, a następnie na wszystkich małych kinomanów będzie czekała niesamowita niespodzianka. Może dzieci domyślają się jaki wyjątkowy gość odwiedzi Kino Centrum?

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również