Filmy i warsztaty dla najmłodszych to wyjątkowy moment podczas konińskiej odsłony Festiwalu Transatlantyk – Łódź w podróży. W niedzielę, 21 lipca zaprosiliśmy młodych widzów do Kina Centrum i Oskard Kameralnie na bezpłatne seanse oraz warsztaty.
 

W Kinie Centrum o 11.00 rozpoczęła się projekcja filmu ,,Kacper i Emma szukają skarbu”. To opowieść o dwójce przyjaciół, którzy jadą na wakacje nad morze z dziadkiem Emmy – Jørgenem. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. W międzyczasie dowiedzą się więcej o ludziach żyjących na wyspie i o tym, jak żyło się tam dawniej.

Po filmie animatorki projektu ,,Dzieciaki w Centrum” realizowanego wspólnie z Europa Cinemas: Marta Merdzińska i Anna Ciesielska poprowadziły warsztaty dla najmłodszych. Wspólnie szukaliśmy pirackiego skarbu. Żeby go zdobyć dzieci musiały podjąć wyzwanie i pokonać pięć zadań. Było to rysowanie pirata, śpiewanie pirackiej piosenki, piracki okrzyk oraz zabawa ruchowa z papugą. Dzieci układały również hasło, które brzmiało: ,,Nasz skarb to wyobraźnia!”. Po wykonaniu wszystkich zadań z góry sceny opuścił się kluczyk, który idealnie pasował do kłódki zamykającej skarb. W środku było mnóstwo cukierków, czyli coś co mali piraci lubią najbardziej!

O 13.30 przenieśliśmy się do Kina Oskard Kameralnie w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Okólnej. Tutaj najmłodsi obejrzeli film ,,Basia 2”. To opowieść o 5-letniej Basi - bohaterce każdego przedszkolaka. Basia ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego.
 
Po filmie animatorki z Konińskiego Domu Kultury zaprosiły dzieci do zabawy. Najpierw była rozgrzewka ruchowa, a następnie zabawa bum bum rurkami. Na koniec dzieci zabrały się do działań plastycznych. Kolorowały papierowe laleczki Basie, które ruszały rączkami i nóżkami.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, dzieci wykazały się kreatywnością i udowodniły, że mają mnóstwo talentów!

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również