Rola scenografii, choreografii oraz sprawność fizyczna aktora były tematem warsztatów filmowych, które odbyły się w Kinie Centrum. Wzięli w nich udział najmłodsi widzowie. Warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Dzieciaki w Centrum”.

Scenografia, charakteryzacja, kostiumy i aktorzy tworzą wspaniały filmowy świat, który tak bardzo wciąga widzów, że niektórym wydaje się wręcz, że wnętrza czy miejsca pokazane w filmie są autentyczne. By takie wrażenie na widzach wywrzeć, przy produkcji filmu, pracuje cały sztab ludzi. Są wśród nich, oczywiście obok reżysera, operatora i producenta, także specjaliści od choreografii ruchu, scenografii, kostiumów, charakteryzacji i oczywiście aktorzy.
O pracy tychże specjalistów rozmawiali dziś z najmłodszymi widzami Kina Centrum trenerzy Europa Cinemas Marta Merdzińska, Anna Cherniei i Grzegorz Ambroziak.
- Poprzez zabawę uczymy dzieci w jaki sposób powstaje film. Chcemy pokazać im, że każda osoba pracująca przy realizacji filmu ma bardzo ważne zadanie do wykonania – mówią trenerzy.
Młodzi widzowie poprzez taniec poznali zasady tworzenia ruchu scenicznego. Dzięki zajęciom w pracowni plastycznej stworzyli scenografię do bajki o psie, a na warsztatach ruchowych poznali w jaki sposób aktorzy dbają o kondycję fizyczną.
Przypomnijmy, że comiesięczne warsztaty filmowe ,,Dzieciaki w Centrum” Kino Centrum z Konińskiego Domu Kultury realizuje wspólnie z europejską sieć kin Europa Cinemas. Projekt to edukacja filmowa przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Warsztaty poprzedza wspólnie oglądanie filmu. W niedzielę 29 września wspólnie obejrzeliśmy film ,,Był sobie pies 2”. Gdy młodzi widzowie poznawali techniki racy nad filmem, ich rodzice wrócili do Sali kinowej na polski film ,,Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
Na kolejną odsłonę ,,Dzieciaków w CENTRUM’’ zapraszamy 20 października. Pamiętajcie, że tego dnia nasze spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12.00.
 
Do zobaczenia w Kinie Centrum.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również