Fabryka Zabawek Mikołaja pracuje pełną parą. Poczta na Biegunie Północnym zasypana listami. Elfy dwoją się i troją, a wszystko po to każde dziecko otrzymało wymarzony gwiazdkowy prezent. Jak pracują Elfy i kto nimi dowodzi,  można było dowiedzieć się podczas koncertu świątecznego przygotowanego przez młodych artystów z Konińskiego Domu Kultury.

Powszechnie wiadomo, że właśnie w grudniu elfy z krainy zabawek mają ręce pełne roboty. Listy od dzieci do Świętego Mikołaja zawierają marzenia, radości i smutki. Jedni dziękują i życzą Mikołajowi dużo zdrowia, inni proszą o piękne prezenty. Jednak by te powstały nie wystarczą tylko marzenia dzieci. Elfy muszą odbyć podróż po całej Ziemi szukając inspiracji.
Nawet jeśli ich nie widzimy to uwierzcie są wśród nas. Podglądają dzieci na ulicy, na sali gimnastycznej i sali baletowej. Odwiedzają szkoły i podwórka. Szybują nad Piramidami, lodowcem, wielkimi i małymi miastami. Pojawiają się także w bajkach i naszych domach.
Skąd to wiemy, i po co Elfy to robią?
Dowiedzieliśmy się o tym z tanecznego spektaklu „Gwiazdkowe marzenie”, który wystawili tancerze z Konińskiego Domu Kultury.
W świąteczny nastrój wprowadzili nas młodzi wykonawcy z zespołów Coda Mini, Kids, Junior, Elite; Body and Soul 1,2,3; Fuks Seniors Team, Juniors Team oraz Kids; Corte oraz Teatru Tańca Coda. Oprawą wideo zajęli się młodzi filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego Muza. Teksty napisał Ireneusz Ryś. Nad młodymi artystami opiekę sprawowali instruktorzy: Marta Merdzińska, Anna Cherniel, Justyna Chojnacka, Jacek Szczepankiewicz, Grzegorz Ambroziak, Andrzej Moś i Mirosław Grzanka. Multimedia przygotował dział techniczny KDK. Koncertowi towarzyszył także kiermasz prac plastycznych Atelier KreDKa.
Nad całością czuwały Elfy z Konińskiego Domu Kultury, które dzieciom małym i dużym życzą na nadchodzący czas moc radości i miłości. Pamiętajcie, że warto mieć marzenia, bo te się spełniają.
 
Aniołowie grają w to grudniowe Święto
Mikołaj prezenty wiezie drogą krętą
Tańczą i śpiewają dzieciaki z KDK-u
Spójrz, ile radości jest w Małym Człowieku!

(Ireneusz Ryś) 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Przycisk

Odwiedź również