Dobrego roku, sukcesów i spełnienia marzeń w 2020 roku życzył mieszkańcom Konina prezydent Piotr Korytkowski. Nowy Rok koninianie przywitali na placu przed Konińskiem Domem Kultury. Zabawę uświetni pokaz laserów. Kilka godzin wcześniej odbyła się Gala Sylwestrowa.

 
Tegoroczne przywitanie Nowego Roku w Koninie rozpoczęła gala sylwestrowa z udziałem wybitnych śpiewaków operowych, którym towarzyszyła orkiestra i tancerze.
Podczas koncertu ,,Operetka&Film-the best of”’, który odbył się w hali Obiektu Sportowo-Rekreacyjnego Rondo, usłyszeliśmy najpiękniejsze arie i duety operetkowe oraz utwory filmowe wybitnych kompozytorów polskich i zagranicznych.
Przed konińską publicznością wystąpili: Bogumiła Dziel-Wawrowska i Katarzyna Laskowska – solistki śpiewające na wielu scenach w kraju i zagranicą oraz dwa głosy męskie: Piotr Rafałko (tenor) i Robert Szpręgiel (baryton). Artystom towarzyszyła Słupska Orkiestra Sinfonia Baltica pod dyrekcją maestro Rubena Silvy. Na scenie pojawili się także tancerka Marta Robles i gitarzysta flamenco Arturo El Polaco. Na duduku zagrał Kamil Radzimowski, jedyny w Polsce muzyk grający na instrumencie, który jest bardzo popularny na Bliskim Wschodzie. Całość poprowadził Łukasz Lech.
W wykonaniu artystów usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak aria Hanny  ,,Vilija” z opery ,,Wesoła Wdówka”, czardasz Maricy „Gdzie mieszka miłość” z opery ,,Hrabina Marica” czy Moulin Rouge - El Tango de Roxanne. Konińska publiczność podziękowała artystom za koncert brawami na stojąco.

W nieco innej atmosferze odbyła się druga część konińskiego witania Nowego Roku. Pokaz laserów przygotowany specjalnie na te okazję przyciągnął setki koninian i gości. Tym samym Konin po raz kolejny wpisał się w akcję #niestrzelamwsylwestra
Z okazji Nowego Roku Piotr Korytkowski, prezydent miasta Konina złożył mieszkańcom najserdeczniejsza życzenia.


 
foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Przycisk

Odwiedź również