O miłości, szczęściu, rozstaniach, zawodach miłosnych i wierze w ludzi opowiedziała muzycznie w wieczór walentynkowy w Konińskim Domu Kultury Stanisława Celińska. Koncert, podczas którego artystce towarzyszyli muzycy pod kierownictwem Macieja Muraszko rozpoczął obchody 50 lecia Konińskiego Domu Kultury.


Artystka zaprezentowała najnowsze piosenki z płyty ,,Malinowa...” jak ,,Ja – tu, Ty - tam” czy ,,Gdzie jesteś dziewczyno”. Wybrzmiały także piosenki z albumu ,,Atramentowa”.
Ponieważ koncert odbył się 14 lutego nie mogło zabraknąć również piosenek o miłości w tym tytułowego utworu z filmu ,,Jan Serce”. W warstwie tekstowej materiał to w większości teksty Stanisławy Celińskiej, Wojciecha Młynarskiego i Doroty Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.

,,Malinowa” podobnie jak poprzedni krążek artystki ,,Atramentowa”, ukazują Stanisławę Celińską w roli doskonałej pieśniarki. Pieśniarki, która przyciągnąć słuchacza i wprowadza go nie tylko w kameralny nastrój. Twórcy płyty „Malinowa…” Stanisława Celińska i Maciej Muraszko otrzymali nagrodę muzyczną Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.
Konińska publiczność żywo reagowała na każdy utwór. Co ciekawe widownia utwory te znała znakomicie. Większość z nich miłośnicy twórczości Stanisławy Celińskiej, śpiewali wspólnie z nią.
Dziękujemy za Waszą obecność.

 

foto: Zdzisław Siwik
 
 
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również