Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum działa w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. Powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe.
 

Członkowie zespołu od kilku lat wspólnie biorą udział w wielu różnych przedsięwzięciach artystycznych i imprezach kulturalnych organizowanych dla mieszkańców naszego miasta, ale także poza jego granicami. Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe.

- Są to kompozycje oryginalne oraz opracowania znanych i popularnych utworów. Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum, tworzą absolwenci szkół muzycznych, a także wyższych uczelni muzycznych – mówi Mirosław Grzanka, opiekun zespołu.
Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum regularnie koncertuje. Muzyków można zobaczyć nie tylko w salach widowiskowych Konina. Zespół uświetnia wiele wydarzeń, w tym Galę Biznesu Konińskiego, uroczystości patriotyczne czy kościelne.
Warto przypomnieć, iż w listopadzie 2017 roku w Parafii św. Wojciecha w Koninie podczas jubileuszowego X Tryptyku Zaduszkowego „Nie wszystek umrę…” zespół wystąpił wspólnie ze światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim.

Od kilku lat zespół zaprasza do KDK melomanów muzyki klasycznej na coroczny koncert pod hasłem „Wiosenne Wibracje”. Koncert jest okazją do zaprezentowania muzyki granej na żywo, znanych i cenionych kompozytorów. Dla melomanów muzyki klasycznej jest to prawdziwa duchowa uczta.

Do udziału w koncertach zespół zaprasza także muzycznych przyjaciół, poszerzając tym samym możliwości wykonawcze jak i repertuarowe.

Zespół uświetniał także Konińskie Salony Poezji, wziął udział w cyklu koncertów Muzyka w Ratuszu-Prezydent Konina zaprasza. Uświetnił również mszę świętą z okazji 105-lecia konsekracji kościoła w Morzysławiu. Uroczystość byłą transmitowana przez TVP Polonia.

Muzycy biorą także udział w letnich recitalach na Bulwarze Nadwarciańskim i na placu przy fontannie KDK.

Obecny skład  zespołu:
Mirosław Grzanka  i Krystian Panfil – I skrzypce
Paulina Wawrzyniak, Lidia Ryś, Robert Gaertner – II skrzypce
Klaudia Larus, Zuzanna Figaj – altówka
Anna Grajek – wiolonczela
Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas
Gościnnie na fortepianie – Michał Ziobrowski     

   

 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również