W Małem Cichem koło Zakopanego spotkali się tancerze z całej Polski. Od 15-26 lipca br. odbywał się tam obóz taneczny. Wzięła w nim udział czterdziestka dzieciaków z Garwolina, Olsztyna, Ostródy, Iławy, Lubawy. Nasze miasto reprezentowała grupa break dance „Body&Soul” z KDK, której instruktorem jest Grzegorz Ambroziak.

–  Zajęcia odbywały się od rana do wieczora. Dzień zaczynaliśmy od jogi na świeżym powietrzu – informował choreograf BAS z Konińskiego Domu Kultury. – Warsztaty obejmowały różne style tańca, niektórzy mieli okazję zetknąć się z nimi po raz pierwszy. Był oczywiście break, były locking, popping, modern jazz, taniec współczesny, klasyczny, dance hall oraz akrobatyka. Do tego wszystkiego włączone zostały treningi ogólnorozwojowe i rozciąganie. Dzieciaki były dzielone na dwie grupy, wymiennie w ciągu dnia trenowały różne techniki – uzupełnił instruktor.

Obóz w Małem Cichem organizowało jak co roku RAM Dance Studio z Ostródy. Uczestniczyli w nim konińscy b'boye: Igor Trawiński, Jakub Gawor, Aleksander Katarzyński, Aleksander Machowiak, Patryk Brazdys – pod czujnym okiem Grzegorza Ambroziaka. Oprócz treningów odbywały się też gry i zabawy, młodzież była na wycieczce w Bukowinie Tatrzańskiej i zdobyła Gubałówkę. Dla większości z nas wakacje to czas błogiego lenistwa. Tancerze nie mogą jednak zapominać o treningach, które przygotowują ich do intensywnej pracy w sezonie artystycznym. Obozy kondycyjne, taneczne pozwalają im aktywnie odpoczywać i pracować. W podobnym wydarzeniu – Breaking Camp w Jeziorach Wielkich na Przyjezierzu – wezmą wkrótce udział Grzegorz Ambroziak i Igor Trawiński (9-18 sierpnia br.). 


foto: archiwum BAS, dziękujemy

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi