Tancerze Teatru Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury doskonalili swój warsztat pod okiem tancerza Polskiego Teatru Tańca - Dominika Więcka.


Teatr Tańca CODA powstał w Konińskim Domu Kultury dwa lata temu. Zrzesza doświadczonych tancerzy, w tym instruktorów. To grupa młodych ludzi zafascynowanych teatrem i tańcem. W kwietniu 2018 roku, TT CODA zaprezentował konińskiej publiczności swój pierwszy spektakl taneczno-muzyczny zatytułowany ,,AnTYnomie”. Wcześniej grupa zdobyła drugie miejsce na Festiwalu Teatrów Tańca ,,Poruszenia” w Krapkowicach za choreografię ,,Tempo”.

Na początek nowego sezonu artystycznego (9 września 2018) tancerze TT CODA uczestniczyli w warsztatach z Dominikiem Więckiem. To tancerz, aktor teatru tańca, choreograf, fotograf. Urodził się w 1992 roku. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu – Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Jerzego Stuhra, Radosława Rychcika, oraz tańczył w choreografiach Jensa van Daele, Giorgii Maddammy, Idana Cohena, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowksiej i Jacka Łumińskiego. Jego autorskie solo Złota rybka nagrodzono podczas SoloDuo International Dance Festival w Budapeszcie oraz w Konkursie Choreograficznym 3…2...1... TANIEC! 2016. Solo Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego zostało wielokrotnie wyróżnione na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach. m.in. w Gdańsku, Tarnowie, Warszawie, Hanowerze, czy Stuttgarcie. Dominik Więcek od sezonu 2016/2017 jest tancerzem Polskiego Teatru Tańca.

- Podczas intensywnego, 4-godzinnego spotkania taneczno-ruchowego pracowaliśmy nad nową jakością ruchową i zwiększaniem świadomości ciała – podsumowała warsztaty Marta Merdzińska, prowadząca Teatr Tańca CODA.

Nowy sezon artystyczny oznacza dla tancerzy z TT CODA nowe wyzwania i intensywną pracę. Po niezwykle udanej premierze spektaklu ,,AnTYnomie” czekamy na kolejne projekty utalentowanych tancerzy z Konina.
Informacje o Dominiku Więcku: www.taniecpolska.pl

REKLAMA:

Partnerzy KDK