Zespół Tańca CODA na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym Mark'n'Move - Luboń 2018 reprezentowały 3 solistki: Gabriela Siuda, która świetnie zadebiutowała w solo disco dance do 11 lat poziom średnio zaawansowany; Klaudia Wadelska solo Performing Art Improvisation do 11 lat oraz Ewelina Pisarska solo Performing Art Improvisation 12-15 lat.

Rywalizacja była bardzo zaciekła, poziom bardzo wysoki. Dziewczyny prezentujące się w kat.Performing Art Improvisation musiały wykazać się umiejętnością improwizacji tanecznej do bardzo różnorodnej muzyki (od lirycznej, przed pop po broadway jazz). Bardzo liczyła się osobowość tancerza i interpretacja muzyki. Dziewczynom udało dostać się do grona finalistów, gdzie wywalczyły:  Klaudia Wadelska 4 miejsce PAI do 11 lat (na 33 tancerki), Ewelina Pisarska 5 miejsce PAI 12-15 lat (na 18 tancerzy).
 
Jestem niezwykle dumna z wszystkich swoich tancerek. Wykazały się ogromną świadomością i osobowością sceniczną. Wynikiem tego były świetne prezentacje oraz świetne finałowe miejsca wśród innych doświadczonych i utytułowanych tancerzy. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnych turniejów w tym sezonie artystycznym – podkreśla Marta Merdzińska, instruktor grupy.

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK