Zespół Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zdobył dwa wyróżnienia na 11. Wielkopolskim Festiwalu Tańca ,,Tańczące Trzewiczki” w Ślesinie (17 października 2020).
 

Festiwal odbył się w czasie pandemii, bez udziału publiczności i miał charakter kameralny. W poprzednich latach festiwal skupiał setki tancerzy z Wielkopolski, tym razem zgłoszeń było mniej, jednak organizatorzy postanowili umożliwić prezentacje kilkunastu zespołom z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W jury zasiedli: Krystyna Frąckowiak z Poznania, Greta Polańska-Moidinis z Łodzi, Łukasz Kukulski z Poznania i Krystian Weber z CKiS w Koninie. Jurorzy obejrzeli prezentacje 14 zespołów (w tym 4 nadesłanych nagrań).

CODA Kids zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-11 lat (200 zł ufundowane przez CKIS)
CODA Junior została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii wiekowej 12-15 lat (200 zł ufundowane przez CKiS)


- Bardzo się cieszę z udziału w festiwalu. Największą nagrodą i osiągnięciem było to, że mimo trudnych czasów nadal działamy w pełnych składach, rozwijamy swoją pasję i nie tracimy zapału. Pasja ponad wszystko – mówiła Marta Merdzińska, instruktorka Zespołu Tańca CODA w KDK.

Warto dodać, że Festiwal ,,Tańczące Trzewiczki” wpisał się w ogólnopolską akcję tańczMY, której patronuje Instytut Muzyki i Tańca.
Organizatorami wydarzenia były Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie.

REKLAMA:

Partnerzy KDK