From the Top Crew, formacja taneczna z Konińskiego Domu Kultury wystąpiła 19 września br. na deskach Centrum Kultury i Sztuki – DK „Oskard”. Okazją było zakończenie projektu „Taniec… to mnie rusza” realizowanego przez marszałkowską instytucję. Zespół prowadzony przez instruktorkę z KDK, Sylwię Michalak zatańczył przed Kieleckim Teatrem Tańca. Dziesięcioosobowa grupa tancerzy, pracująca w technikach hip hop, house i locking, zaprezentowała układ choreograficzny „Here I Come”.

Tę samą choreografię FTT Crew wykonała przed zawodnikami i gośćmi finału VII Pucharu Kadetów w Szabli Kobiet i Mężczyzn, który odbył się w Hali Szermierczej 20 września br. Spotkanie to uświetniły również prezentacje tegorocznych finalistów Mistrzostw Polski (6 miejsce), wyróżnionych również podczas 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Mowa o dwudziestoosobowej formacji Fuks Mini I, kierowanej przez Jacka Szczepankiewicza i Klaudię Dutkiewicz. Dzieciaki w wieku od 8-10 lat zatańczyły dynamiczny układ „Dancing Queen”. Najmłodsza formacja taneczna Fuks III (6-9 lat, czternaście osób) przedstawiła choreografię „Feel This Moment”.

Przypomnijmy, że Fuks jest formacją disco dance, utytułowaną w prestiżowych mistrzostwach i turniejach w Polsce i poza jej granicami. Obie grupy – Fuks i From the Top, z Konińskiego Domu Kultury reprezentują miasto w wydarzeniach o randze krajowej i międzynarodowej, zdobywając czołowe miejsca. Występują również przed lokalną publicznością podczas wydarzeń miejskich, koncertów, warsztatów i projektów wielostronnych z udziałem młodzieży.
 
 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi