Formacja Fuks Mini 1 z Konińskiego Domu Kultury wzięła udział w nagraniach do najnowszego odcinka programu TVP ABC ,,Petersburski Music Show”. To wyróżnienie dla zespołu, który jest już rozpoznawalny w Polsce oraz doskonała promocja KDK i Konina.


- Zaproszenie do udziału w programie skierowanym dla dzieci i młodzieży otrzymaliśmy od dyrekcji Telewizji Polskiej – mówi Jacek Szczepankiewicz, instruktor grupy. Konin to przecież zagłębie tańca, a formacja Fuks znana jest w całej Polsce – dodaje.
Nagrania do programu ,,Petersburski Music Show” odbyło się w minionym tygodniu w studiu TVP przy ul. Woronicza Jana Pawła. Wzięło w nim udział 7 tancerzy z Konińskiego Domu Kultury. Zaprezentowali się na Scenie Talentów programu.
W każdym z odcinków gościem programu jest zespół lub wokalista np. Małgorzata Ostrowska, Liber, Ania Wyszkoni, Filip Mettler, Majka Jeżowska, Anna Rusowicz, Rafał Brzozowski, zespół PECTUS, bracia Golcowie, bracia Cugowscy, Łukasz Zagrobelny, Jacek Wójcicki, Margaret, Mezo i Hania Stach. Gwiazdą odcinka z udziałem młodych tancerzy z Konina, który wyemitowany zostanie 10 maja, będzie Magdalena Steczkowska.
- Udział w nagraniach do programu to także zdobycie nowego doświadczenia, w tym dla instruktorów, chociażby w kwestii tańca w studiu telewizyjnym. Ale to także super zabawa i okazja do spotkania znanych z mediów ludzi – mówi Jacek Szczepankiewicz.
Fuks Mini 1 w Scenie Talentów w ,,Petersburski Music Show” zatańczył układ do finałowej piosenki programu. Choreografię opracowali Klaudia Dudkiewicz i Jacek Szczepankiewicz.

,,Petersburski Music Show” to program muzyczno-edukacyjny z udziałem dzieci, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Jerzy Petersburski Jr. W lekki i przystępny sposób prezentowane są tematy związane ze światem muzycznym, koncertami, artystami, historią muzyki, instrumentami, płytami, teledyskami oraz ciekawostkami muzycznymi.
Scena Talentów to miejsce, gdzie zdolni młodzi wykonawcy z całej Polski mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Natomiast w segmencie „Instrumentalni” prezentują się młodzi instrumentaliści, przybliżając tajniki różnych instrumentów: fortepianu, skrzypiec, fletu poprzecznego, trąbki, gitary, perkusji czy harfy. Podczas piosenki finałowej najlepsze dziecięce formacje taneczne mają okazję zaprezentować ciekawe układy.
„Petersburski Music Show” emitowany jest w każdą niedzielę o 15.55 w TVP ABC.
Odcinek z udziałem Fuks Mini 1 TVP ABC wyemituje 10 maja. Program będzie można także zobaczyć w TV Polonia oraz na stronie internetowej TVP.


foto: Jacek Szczepankiewicz

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK