Tancerze z Konińskiego Domu Kultury uczestniczyli w II Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym Mark’n’Move, które odbyły się w Poznaniu 15 października 2016 roku. To był pierwszy turniej w tym sezonie, a dla niektórych młodych tancerzy pierwsza taka rywalizacja w życiu!


Mistrzostwa odbyły się w hali Cityzen w Poznaniu. Przyjechali tancerze z całej Polski, nie zabrakło też uczestników zza granicy. Koniński Dom Kultury reprezentowali tancerze z zespołu FUKS Jacka Szczepankiewicza, SPACE Klaudii Dutkiewicz , CODA Marty Konopackiej oraz FROM THE TOP Sylwii Michalak.

Pięć pucharów zdobyli tancerze z zespołu FROM THE TOP. W kategorii hip hop do lat 11: mała grupa zajęła 2 miejsce, formacja – również 2 miejsce, soliści: Borys Fabiszak – 1 miejsce, Agata Jaskulska – 2 miejsce, duety FTT dostały się do półfinałów. W kategorii hip hop do lat 7 Oliwia Kaczorowska z FTT zajęła 3 miejsce.

- Jestem niesamowicie dumna z moich tancerzy. Poradzili sobie świetnie. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, wystąpiły naprawdę świetne zespoły – podkreśla Sylwia Michalak, instruktorka zespołu FROM THE TOP.

W kategorii Performing Art Improvisation 12 – 15 lat wystąpiły tancerki zespołu FUKS: Klaudia Olejniczak, Paulina Ławniczak, Margarita Szczepankiewicz i Katarzyna Kałużyńska.

- Turniej i nowa kategoria Performing Art Improvisation, w których startowały uczestniczki były dla nas nowym doświadczeniem i świetną zabawą. Tancerki, mimo iż nie zajęły miejsc na podium wracały bardzo zadowolone i  podbudowane – mówi instruktor zespołu FUKS,  Jacek Szczepankiewicz.

W tej samej kategorii Performing Art Improvisation zatańczyła solistka Wiktoria Talar z nowego zespołu w Konińskim Domu Kultury - CODA.
- Ten turniej był naprawdę dużym wyzwaniem – mówi Marta Konopacka, instruktorka zespołu CODA. – W rundach porównawczych - całkowita improwizacja, można się było spodziewać wszystkiego. Ale myślę, że wszyscy sobie świetnie poradzili. Będziemy pracować dalej, czerpać z tańca coraz więcej radości i uczestniczyć w kolejnych turniejach.

W kategorii Performing Art Improvisation do lat 11 wystartowały: Łucja Mirowska i Liwia Kasprzak z zespołu SPACE. Liwia Kasprzak zajęła 2 miejsce.

-  Cieszę się z sukcesu Liwii. To był trzeci duży turniej, w którym wzięła udział. Natomiast dla Łucji to pierwszy występ na takiej imprezie, a więc pierwsze koty za płoty - mówi instruktorka zespołu SPACE, Klaudia Dutkiewicz.

To był pierwszy turniej, w którym wystartowały zespoły taneczne z KDK. Przed nimi jeszcze sporo wyzwań. Trzymamy kciuki za kolejne taneczne sukcesy!

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK