Julia Kołodziejczyk ze Studio Wokalnego KDK zdobyła Grand Prix 10. Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej w Turku. W styczniu Julia wygrała także festiwal w Turku, ale fińskim.


10. Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej w Turku odbył się 9 kwietnia. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjalistów udział wzięły 24 osoby, natomiast w kategorii ponadgimnazjalnej - dziesięcioro.

Studio Wokalne Konińskiego Domu Kultury w kategorii pierwszej reprezentowały dwie szesnastolatki: Karolina Izydorczyk z piosenką „Say something” i Julia Kołodziejczyk, która śpiewała „Give your heart a break” z własnym akompaniamentem (Julia jest uczennicą konińskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu). W starszej kategorii zaśpiewały: Nikola Kopeć -17 lat („Hymne a ‘lamour”), Paulina Wojnarowska – 17 lat („Titanium”) i Oliwia Małecka – 19 lat („Stay”). Wszystkie wokalistki ćwiczą pod okiem instruktorki Anny Ciesielskiej.

Z grupy KDK-owskich wokalistek najlepiej wypadła Julia Kołodziejczyk, zdobywając Grand Prix turkowskiego festiwalu, wykonując piosenkę amerykańskiej wokalistki Demi Lovato. Przypomnijmy, że Julia w tym roku już odniosła międzynarodowy sukces, wyśpiewując pierwsze na IV Międzynarodowym Festiwalu Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w Finlandii. Występ na tym festiwalu był nagrodą za sukces podczas ubiegłorocznego 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Panna Julia zakwalifikowała się także do udziału w tegorocznym 35. Festiwalu.foto: M. Oliński

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK