Natalia Czupryńska ze Studia Wokalnego Konińskiego Domu Kultury zdobyła I miejsce w Konkursie Piosenki Polskiej ,,W duszy gra …'', który odbył się w grudniu w Miłosławskim Centrum Kultury. Opiekunem Natalii jest Anna Ciesielska.

Konkurs Piosenki Polskiej w Miłosławiu adresowany jest do uczniów od 6 roku życia. Jury ocenia wokalistów w czterech kategoriach wiekowych.

- W tym roku w konkursie wzięło udział 42 wokalistów z całej Wielkopolski. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurencja była ogromna, dlatego tak bardzo cieszy wygrana w tej kategorii Natalii Czupryńskiej – mówi Anna Ciesielska.
Natalia w Miłosławiu zaspiewała piosenkę Anny Marii Jopek ,,,,Jeżeli chcesz”.
Jury, w składzie Justyna Majkowska, wokalistka i nauczyciel oraz Piotr Nowak, muzyk i wokalista, wyrózniło w tej kategorii także Paulinę Wojnarowską, które zaśpiewała piosenkę ,,Granda” z repertuaru Moniki Brodki.
Studio Wokalne KDK w Miłosławiu reprezentowały również Lena Niedźwiecka (kategoria SP klasy I-III) oraz Karolina Izydorczyk (kategoria szkoły ponadgimnazjalne)

Celem Konkursu Piosenki Polskiej ,,W duszy gra...” jest między innymi inspiracja młodych talentów do poszukiwań artystycznych w dziedzinie muzyki, prezentacja i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży utworów muzycznych w języku polskim, doskonalenie umiejętności wokalnych uczestników oraz konfrontacja dokonań twórczych.

Wokalistkom ze Studia Wokalnego KDK Anny Ciesielskiej gratulujemy.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK