Opadają płatki róż, to już jesień… Koncert ,,Szepty jesieni’’ odbył się 10 listopada 2016 r., w Strefie K w Konińskim Domu Kultury.


W chłodne jesienne popołudnie zaprosiliśmy mieszkańców Konina do przytulnej Strefy K. Koncertowi towarzyszyła jesienna scenografia, która od razu wprawiła publiczność w nostalgiczny nastrój. Wszystkich przywitała Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Wokalistki z KDK pracujące pod kierunkiem Anny Ciesielskiej zaprezentowały piosenki z repertuaru Łucji Prus. Towarzyszyli im muzycy: Michał Jankowski na pianinie i Paweł Jankowski na kontrabasie. Nastrojowe piosenki zabrały publiczność we wzruszającą podróż przez łzy, radości, przemijanie, zakochanie, rozstanie… To był piękny koncert, który pozwolił zatrzymać się na chwilę w pędzącym świecie i zastanowić nad tym co w życiu ważne.

Piosenki z repertuaru Łucji Prus śpiewały: Klaudia Fordońska, Kinga Wieczorek, Natalia Pałasz, Wiktoria Łepska, Karolina Izydorczyk, Anna Kobus oraz instruktor Studia Wokalnego i pomysłodawca koncertu Anna Ciesielska. W repertuarze znalazły się między innymi takie utwory jak: ,,Najpiękniejsza’’, ,,Tak mi z tym źle’’, ,,Dwoje ludzieńków’’, ,,Nic dwa razy się nie zdarza’’, ,,Wszystko minęło’’, a na finał przepiękna piosenka ,,W żółtych płomieniach liści’’.

Publiczność dopisała, za co serdecznie dziękujemy. Dla młodych wykonawców z Konińskiego Domu Kultury to ważny moment, gdy mogą zaprezentować swój talent na scenie.
Gości pożegnała Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego KDK zapraszając jednocześnie na kolejny jesienny koncert. Ten już 27 listopada, również w Strefie K. O godz. 18.00 wystąpi Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy ,,Ad Libitum’’ pod kierownictwem Mirosława Grzanki. Koncert będzie zatytułowany ,,Zamyśleni w jesieni’’. 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK