Muzyka, obrazy, kwiaty, słodkości i filmy, czyli coś dla duszy i coś dla ciała - tak było w Konińskim Domu Kultury 8 marca.

Na początek w Strefie K wernisaż. Wystawa zatytułowana jest ,,Kobiety’’. Prezentujemy na niej obrazy dziesięciorga młodych plastyków uczęszczających na zajęcia do Atelier KreDKa, rysujących i malujących pod okiem Katarzyny Mijakowskiej. Uczestnicy wernisażu nie mogli uwierzyć, że niektóre z tych prac wyszły spod ręki bardzo młodych artystów, którzy mają po 12 i 13 lat.

Niezwykle utalentowani twórcy to:
Dawid Piasecki, 3 klasa liceum, 18 lat, wyróżnienie w konkursie CKIS o ,,Złotą Sztalugę'' w 2016 roku
Julia Bartczak, 3 klasa liceum, 18 lat, wyróżnienie w konkursie CKIS o ,,Złotą Sztalugę'' w 2016 roku
Weronika Bilska, 3 klasa gimnazjum, 15 lat
Aleksandra Głowacka, 2 rok studiów PWSZ (Edukacja Wczesnoszkolna), 20 lat
Karolina Wałęza, 1 klasa liceum, 16 lat
Danuta Maćkowiak, 3 klasa gimnazjum, 14 lat
Gabriela Gilewska, 1 klasa liceum, 16 lat
Gabriela Wałowska, 2 klasa gimnazjum, 13 lat
Anna Ciszak, 2 klasa liceum, 17 lat
Martyna Waligóra, 6 klasa SP, 12 lat

Wystawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem koninian. Cieszymy się, że w ten sposób wspierają młodych, bardzo utalentowanych twórców. Autorzy wystawy otrzymali gratulacje i kwiaty od zastępcy dyrektora KDK, Roberta Glapy oraz kierownika działu artystycznego, Małgorzaty Kazuś.

Warto dodać, że spotkaniu w Strefie K towarzyszyły wokalistki uczące się u Anny Ciesielskiej w KDK. Nastrojowe piosenki zaśpiewały Klaudia Fordońska, Karolina Izydorczyk i Kinga Wieczorek.

Po wernisażu zaprosiliśmy wszystkich do holu Konińskiego Domu Kultury. Tam z dedykacją dla wszystkich koninianek zagrali bardzo przystojni muzycy: Mirosław Grzanka, Szymon Piotrowski i Paweł Jankowski.

Była też słodka niespodzianka, kawa, herbata  i kwiaty dla pań. Nie zabrakło stoiska przygotowanego przez Klub Fitness Persona Sport i spotkania z dietetykiem. Przed seansem filmu ,,Maria Skłodowska-Curie’’ na scenie odbył się widowiskowy pokaz pole dance w wykonaniu trenerki Joanny Położyńskiej i jej kursantek: Oktawii Janiak i Justyny Damas. Natomiast jogę zaprezentowała instruktorka Joanna Przybył. Drugim filmem zaproponowanym tego wyjątkowego dnia przez Kino Centrum była ,,Jackie’’.
Przed filmami na panie i towarzyszących im panów czekały nagrody. W wydarzenie włączyli się sponsorzy Sklep Piotr i Paweł, KinAds, Salon Meblowy MR Meble Rybaccy, Q-Club, Salon Fryzjerski Joanna, Kebap Istanbul.

Kobiecy wieczór w KDK był pełen artystycznych wrażeń, ale też przyjemności dla ciała. Dziękujemy za wspólną zabawę! 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK