Utalentowani młodzi wokaliści i tancerze biorący udział w zajęciach w Konińskim Domu Kultury zakończyli rok artystyczny mocnym akcentem. To była Gala Sukcesu, wspaniały koncert, podczas którego artyści pokazali na co ich stać.


Gala Sukcesu odbyła się w sobotę, 24 czerwca. To było wydarzenie wyjątkowe i zaskakujące, podczas którego publiczność, czyli rodzice i opiekunowie młodych artystów, byli nie tylko widzami, ale też jurorami.

Na dużej scenie zaprezentowały się zespoły Fuks, From The Top, Body and Soul, SPACE, CODA oraz Studio Wokalne KA-DE-KA. Publiczność oklaskiwała tancerzy prezentujących się w stylach takich jak show dance, hip-hop, jazz, disco-dance, break dance, modern.

Był też wyjątkowy moment, gdy na scenie pojawił się gość specjalny. Dawid Pieróg i Teatr Tańca CODA zaprezentowali pokaz taneczno-teatralny, który porusza temat tabu, jakim jest niepełnosprawność. To była choreografia dyplomowa zatytułowana TABU. Tancerze wprowadzili chwilę refleksji i wzruszania. Na skrzypcach zagrał dla nich Mirosław Grzanka.

Na koniec wszystkie prezentacje oceniła publiczność oklaskami, okrzykami, tupaniem. Oby jak najgłośniej. A poziom głośności sprawdzaliśmy specjalnym miernikiem, który ukazywał się na ekranie.

Wyniki plebiscytu publiczności przedstawiła dyrektor Konińskiego Domu Kultury, Elżbieta Miętkiewska, która pojawiła się na scenie ze złotą kopertą.

- Największy aplauz publiczności zdobył zespół… Proszę Państwa… Wszyscy utalentowani artyści z Konińskiego Domu Kultury uzyskali maksymalną liczbę głosów! – odczytała wyniki dyrektor Elżbieta Miętkiewska. – Gratuluję młodym artystom, ale także rodzicom, którzy mają tak wspaniałe pociechy.

Gala Sukcesu, zakończyła się… sukcesem. Sukcesem jest to, że każdy z uczestników zajęć artystycznych w KDK walczy ze swoimi słabościami, pokonuje je i rozwija swoje pasje. I to jest wspaniałe. Na wielki finał usłyszeliśmy piosenkę zatytułowaną ,,Przyjdź człowieku do KaDeKu’’, której słowa i muzykę napisał Ireneusz Ryś.  Było też wystrzelenie konfetti i ogromne brawa!

Młodych artystów przygotowali instruktorzy: Anna Ciesielska – Studio Wokalne KA-DE-KA, Marta Konopacka – CODA, Klaudia Dutkiewicz – SPACE, Sylwia Michalak – FROM THE TOP, Jacek Szczepankiewicz – FUKS i Grzegorz Ambroziak – Body and Soul. Nad wszystkim czuwała Małgorzata Kazuś, Kierownik Działu Artystycznego KDK. 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK