O przemijaniu i ulotności spraw, o tęsknocie i wiecznym rozstaniu, o miłości i pamięci, w której zapisujemy ważnych dla nas ludzi - na niedzielnym koncercie w Konińskim Domu Kultury wszyscy zamyśliliśmy się w jesieni…


Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum zaserwował publiczności prawdziwą ucztę dla ducha. W Strefie K rozbrzmiewała muzyka przede wszystkim barokowa. Wysłuchaliśmy między innymi: Adagio T. Albinoniego, Chanson triste P. Czajkowskiego, fragment I części Koncertu nr 3 F dur ,,Jesień’’ Antonio Vivaldiego, Ave verum Franciszka Liszta, Laudate Dominium Mozarta.

To był wyjątkowy koncert ze względu na udział wspaniałej wokalistki Kariny Chomicz, studentki wokalistyki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Karina Chomicz zaczarowała publiczność przepięknym głosem.

- Po raz pierwszy wystąpiliśmy wspólnie z wokalistką. Myślę, że ten eksperyment udał się wspaniale – mówił po koncercie Mirosław Grzanka, I skrzypce zespołu Ad Libitum.

Podczas koncertu nie zabrakło też poezji. Nastrojowe wiersze, między innymi ,,Jak nie kochać jesieni’’ Tadeusza Wywrockiego, ,,Listopadowo’’ Barbary Leszczyńskiej czy ,,Jesień’’ Edwarda Stachury recytowała Klaudia Fordońska ze Studia Wokalnego KDK. Całość rozpoczęła tańcem Anna Torzecka Teatru Tańca CODA z KDK. A wszystko działo się w scenografii pełnej srebra i blasku, którą stworzyli: Małgorzata Kazuś, Dorota Gapska, Teresa Krupa, Włodzimierz Cichocki.

Koncert ,,Zamyśleni w jesieni’’ był nastrojowy i wzruszający. Warto było choć na chwilę zatrzymać się w pędzącym świecie i odetchnąć piękną muzyką i wspaniałym śpiewem, poszukać w sobie ciszy i nadziei.

Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum wystąpił w składzie: Mirosław Grzanka i Krystian Panfil – I skrzypce, Paulina Wawrzyniak i Lidia Ryś – II skrzypce, Robert Gaertner i Przemek Kocioruba – III skrzypce, Klaudia Larus i Zuzanna Figaj – altówki, Agata Michurska – wiolonczela, Szymon Wieczorkiewicz - kontrabas. 

REKLAMA:

Partnerzy KDK