Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum działa w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. Powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe.
 

Członkowie zespołu od kilku lat wspólnie biorą udział w wielu różnych przedsięwzięciach artystycznych i imprezach kulturalnych organizowanych dla mieszkańców naszego miasta, ale także poza jego granicami. Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe.

- Są to kompozycje oryginalne oraz opracowania znanych i popularnych utworów. Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum, tworzą absolwenci szkół muzycznych, a także wyższych uczelni muzycznych – mówi Mirosław Grzanka, opiekun zespołu.
Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum regularnie koncertuje. Muzyków można zobaczyć nie tylko w salach widowiskowych Konina. Zespół uświetnia wiele wydarzeń, w tym Galę Biznesu Konińskiego, uroczystości patriotyczne czy kościelne.
Warto przypomnieć, iż w listopadzie 2017 roku w Parafii św. Wojciecha w Koninie podczas jubileuszowego X Tryptyku Zaduszkowego „Nie wszystek umrę…” zespół wystąpił wspólnie ze światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim.

Od kilku lat zespół zaprasza do KDK melomanów muzyki klasycznej na coroczny koncert pod hasłem „Wiosenne Wibracje”. Koncert jest okazją do zaprezentowania muzyki granej na żywo, znanych i cenionych kompozytorów. Dla melomanów muzyki klasycznej jest to prawdziwa duchowa uczta.

Do udziału w koncertach zespół zaprasza także muzycznych przyjaciół, poszerzając tym samym możliwości wykonawcze jak i repertuarowe.

Zespół uświetniał także Konińskie Salony Poezji, wziął udział w cyklu koncertów Muzyka w Ratuszu-Prezydent Konina zaprasza. Uświetnił również mszę świętą z okazji 105-lecia konsekracji kościoła w Morzysławiu. Uroczystość byłą transmitowana przez TVP Polonia.

Muzycy biorą także udział w letnich recitalach na Bulwarze Nadwarciańskim i na placu przy fontannie KDK.

Obecny skład  zespołu:
Mirosław Grzanka  i Krystian Panfil – I skrzypce
Paulina Wawrzyniak, Lidia Ryś, Robert Gaertner – II skrzypce
Klaudia Larus, Zuzanna Figaj – altówka
Anna Grajek – wiolonczela
Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas
Gościnnie na fortepianie – Michał Ziobrowski     

   

 

REKLAMA:

Partnerzy KDK