Dwadzieścioro młodych detektywów starało się odgadnąć kryminalną zagadkę podczas projektu Dzieciaki w Centrum w Konińskim Domu Kultury. Podejrzani byli wszyscy instruktorzy! Kto ukradł obraz, dlaczego to zrobił i czy uda się odzyskać dzieło? Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
 

Niedzielny projekt ,,Dzieciaki w Centrum” (27 września) rozpoczął się projekcją filmu z kryminalną zagadką - ,,Tarapaty 2”. Następnie dzieci wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów z KDK. W tym czasie rodzice wrócili do Kina Centrum i obejrzeli film ,,25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Warsztaty rozpoczęły się szokującym odkryciem: okazało się, że ze sztalugi zniknął obraz! Dzieci miały za zadanie przez całe warsztaty bacznie obserwować instruktorów. Każdy był podejrzany i każdy miał jakieś tajemnice! Dzieci świetnie się bawiły na zajęciach ruchowych i plastycznych oraz podczas kalamburów, a przy okazji nie spuszczały oka z instruktorów: Anny Cherniei, Marty Merdzińskiej i Grzegorza Ambroziaka.
Na koniec okazało się, że najbardziej podejrzany był Grzegorz Ambroziak. I dzieci nie myliły się. Film z monitoringu wyraźnie wskazał, że to właśnie on ,,zwędził” obraz. Oczywiście wszyscy zrozumieli, że była to tylko zabawa, a cała historia z kradzieżą obrazu została wymyślona na potrzeby naszych warsztatów.

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum organizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Kolejna odsłona projektu za miesiąc.


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Partnerzy KDK